App Store’de Ücresiz Oyun İndirin!

0
103

Apple, kapalı bir yapıya sahip olan işletim sistemi iOS için her ne kadargüvenlik güncellemeleri yayınlayarak, daha güvenli bir sistemi kullanıcılara sunmaya çalışsa da bazen işler yolunda gitmeyebiliyor.

Jailbreak işlemi ile ücretli App Store uygulamalarını korsan olarak indirmenin önüne geçmek için uğraşan Apple, iOS 9.2’den sonra Jailbreak açıklarını kapatmıştı. Ancak Apple şimdi kendi elinde olan bir şey yüzünden tarihinin en büyük açıklarından birini verdi.

App Store‘da yer alan Lazy Notes isimli uygulama ilk bakışta basit bir not uygulaması gibi görünüyor. Ancak bu uygulamayı iPhone’una indiren kullanıcılar gizli bir App Store ile karşılaşıyor.

iPhone’a ücretsiz uygulama nasıl yüklenir?

Lazy Notes’un mağazası sayesinde App Store’da ücretli olan uygulamalar hiç bir ücret ödemeden yüklenebiliyor.

Lazy Notes uygulamasını indirmek için tıklayın

Ancak Lazy Notes kendi başına çalışmıyor. App Store harici uygulama yüklemek için AppCola sitesine Safari üzerinden girmeniz ve sertifika yüklemeniz gerekiyor.

16-02/03/lazy-notes.jpg

Bir defaya mahsus bu işlemi yaptıktan sonra Lazy Notes uygulaması ile direkt iPhone üzerinden uygulamaları indirip yükleyebilirsiniz.

Apple’ın son zamanlarda App Store uygulamalarını eskisi gibi denetlemediği söyleniyordu.

Üzerine böyle bir olayın yaşanması bu söylentileri doğrular nitelikte oldu. Bakalım Apple durumun farkına varıp Lazy Notes’u ne zaman App Store’dan kaldıracak?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER