Dev Oyun Firmaları Karşı Karşıya!

0
65
Oyun dünyasının önde gelen iki büyük firması Electronic Arts ve Ubisoft ses getirecek bir mahkemeye hazırlanıyorlar! İşte iki firmayı karşı karşıya getiren olayın perde arkası.

Yıllar önce Ghost isminin marka tescil hakkını satın alan Ubisoft, bu konuyla alakalı Electronic Arts’a büyük bir dava açmaya hazırlanıyor.

2001 yılından bu yana Ghost Recon adıyla oyunlar piyasaya sürülen Ubisoft,Electronic Arts’ın sahip olduğu Ghost Games stüdyosunu oyun ibarelinde göstermesinden dolayı oldukça rahatsız olmuş gibi gözüküyor.

Ghost Recon ve Ghost Games isminin oyuncular tarafından karıştırılabileceğini düşünen Ubisoft yöneticileri, Electronic Arts’a uyarı niteliğinde bir yazı gönderdi. ABD’nin patenlerle ilgili kurumuUSPTO‘nun ilgilendiği konu ile ilgili Electronic Arts’ın en geç 9 Mart’a kadar savunma niteliğinde bir geri dönüş yazısı göndermek zorunda.

16-02/02/ghost_recon_wildlands.jpg

Ubisoft isim hakkı nedeniyle Electronic Arts ile arasını oldukça açmış gibi gözükürken, asıl ilginç olan ise firmanın Activision’un Call of Dut: Ghosts adlı oyununa böyle bir uyarıda bulunmamış olması. Durum böyle olunca akıllara“Ubisoft’un, EA ile başka bir problemi mi var?” sorusu akıllara geliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER