Hayatinizi Kolaylastiracak Akilli Aynalar

0
66

Teknolojinin gelişmesiyle beraber neredeyse “akıllı” sıfatına erişmeyen bir ürün kalmadı diyebiliriz. Bu ürünlerden biri de son dönemde birçok farklı modeliyle karşımıza çıkan akıllı aynalar. Daha önce gündeme gelen selfie çekebilen ‘Selfie Mirror’dan sonra şimdi de bir Googlemühendisi geliştirdiği akıllı ayna ile adından söz ettirdi.

16-02/04/trafik-ve-hava-durumunu-gosteren-akilli-ayna-2.jpeg

Google‘da yazılım mühendisi olarak çalışanMax Braun, geliştirdiği akıllı ayna konseptini Medium‘da insanlarla paylaştı. Üzerinde 24 saatlik hava durumu raporu, gün ve saat bilgileri ile o günün önemli haber manşetlerini görebiliyoruz.

Çift Taraflı Ayna

Braum bu aynayı geliştirirken Fire TV Sticküzerinde çalışan bir LED monitör ile LCDkontrol ünitesi kullanmış. Henüz projenin ilk aşamasında olduğunu söyleyen ve nasıl adım adım yapılabileceği konusunda bilgi vermeyen Braun, proje üzerinde çalışmaya devam ediyor.

16-02/04/trafik-ve-hava-durumunu-gosteren-akilli-ayna-2-3.jpeg

Braun’un aktardığına göre bu akıllı ayna konseptine Google Now kartlarına benzer bir eklenti de eklemek istiyor. Ayrıca tabii ki sesle kontrol de oldukça mantıklı bir geliştirme olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER