Şarj Tasarrufu Yapmak için Facebook’u Silin

0
7

Akıllı telefonların sahip oldukları avantajlar, modern hayatta birçok beklentiyi karşılayabilmiştir. İşin dezavantaj boyutunda ise, cihazların şarjları önemli bir sorun teşkil etmiştir.

Mobil veriyi kapatarak, telefonun ışığını kısarak, uygulamaları devre dışı bırakarak vb. davranışlarda bulunarak şarjı az tüketmenin yolları kullanılırken, göz önündekini görememişiz.

Ortaya atılan son çözümde, uygulamalardan tasarruf yapmıyorsunuz. Aksine, uygulamayı kullanarak daha az şarj tüketiyorsunuz. Nasıl mı?

Facebook uygulaması cihazın şarjını en çok tüketen uygulamalardan biri olarak öne çıkmıştır. Kullanıcılar, şarjını ne zaman muhafaza etmek isteseler, Facebook’u göz ardı etme yoluna gitmişlerdir.

Fakat çok küçük bir detay sizi seçim yapma zorunluluğundan kaldıracak.

Eğer ki Apple kullanıcısı iseniz, App Store’dan Facebook uygulamasınıindirmeden, cihazlardaki Safari uygulamasından siteyi açarsanız, bu sizeyüzde 15’e kadar şarj tasarrufu sağlayacaktır.

Toplamda 500 MB’a yakın yer kaplayan Facebook uygulaması, Safari’den girilen Facebook uygulaması ile karşılaştırıldığında hem daha fazla yer kaplıyor; hem de cihaz şarjını daha fazla tüketiyor.

Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları ortadayken, şarj tasarrufunu ya da daha kaliteli bir uygulama deneyimi arasında seçim yapmak sizin tercihinizde.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER