En iyi çöpçatanlık uygulamaları

0
90

En İyi Sevgili Bulma Uygulamaları

Tinder

Ülkemizde en çok kullanılan çöpçatanlık uygulamalarının başında Tindergeliyor. iOS ve Android platformlarında ücretsiz olarak yer alan uygulamaya Facebook hesabınızla giriş yapabiliyorsunuz. Ancak bu noktada uygulamanın hiçbir şekilde Facebook bilgilerinizi paylaşmadığını veyaFacebook’ta sizin adınıza herhangi bir ileti göstermediğini belirtmekte fayda var. Uygulamaya giriş yaptığınızda lokasyon bazlı bir arama gerçekleştiriliyor ve size yakın olan kişilerin profillerini görüyorsunuz. Bir profili beğendiğinizde, eğer o kişi de sizin profilinizi beğendiyse eşleşmesağlanıyor ve bundan sonra taraflar birbirlerine özel mesaj gönderebiliyor. Ayrıca arama yaparken yaş ve lokasyon bilgilerini istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

16-02/14/en-iyi-sevgili-bulma-uygulamalari-2.jpg

Tinder her ne kadar ücretsiz olsa da, servisin her ay belli bir ücrete tabii olan Tinder Plus üyelik sistemi de bulunuyor. Eğer Tinder Plus üyesi iseniz karşınıza gelen profillerin sınırsız şekilde beğenebiliyor, istediğiniz lokasyonda yer alan profilleri aratabiliyor ve daha önce beğenmediğiniz profiller için ‘geri al’ özelliğini kullanabiliyorsunuz.

Badoo

Türkiye’de yaygın olarak kullanılan bir diğer sevgili bulma uygulaması iseBadoo. Profilinizi oluşturduktan sonra profil özelliklerinize ve lokasyonbilgilerinize göre profiller bulabildiğiniz Badoo uygulaması iOS, Android veWindows Phone cihazlarda kullanılabiliyor. Tinder’a nazaran daha çok birsosyal ağ izlenimi veren Badoo’nun 300 milyona yakın kullanıcısı bulunuyor.

16-02/14/en-iyi-sevgili-bulma-uygulamalari-3.JPG

2006 yılında kurulan ve aralarında Türkiye’nin olduğu 180 ülkede kullanılan servis, freemium üyelik modelini benimsemiş durumda. YaniBadoo’da üyelik açmak her ne kadar ücretsiz olsa da, bazı özelliklerden tam teşekküllü faydalanabilmek için para ödemek gerekiyor.

OKCupid

OKCupid, sevgili bulma uygulamaları arasında belki de en eski servislerden biri. Ancak son dönemde popülerliğini nispeten yitirmesi Tinder gibi rakiplerine göre aktif kullanıcı sayısı tarafında biraz geride kalmasına sebep oldu.

16-02/14/en-iyi-sevgili-bulma-uygulamalari-4.jpg

Yine de hem kullanışlı arayüzü hem de profillerde yer alan detaylı bilgiler hâlâ OKCupid’i kullanılabilir kılıyor. Bu arada Türkiye’de OKCupid kullanan insan sayısı oldukça fazla olsa da, sitenin İngilizce olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Hot or Not

Hot or Not için bir Tinder klonu desek herhalde yanılmış olmayız. iOS,Android ve Windows Phone cihazlarda kullanılabilen ücretsiz çöpçatanlık uygulaması Hot or Not’ta karşınıza çıkan profilleri ya beğeniyorsunuz ya da geçiyorsunuz.

16-02/14/en-iyi-sevgili-bulma-uygulamalari-5.jpg

Eğer beğendiğiniz profiller de sizin profilinizi beğenirse eşleşme sağlanıyor. Ancak bu serviste Tinder’a oranla çok fazla sahte hesabınolması başlıca problemlerden biri.

MeetMe

Listemizin son sırasında yer alan MeetMe, aynı Badoo’da olduğu gibi aynı zamanda bir sosyal ağ. Uygulamanın “Tanış” bölümünden yeni insanlarla tanışmak mümkünken, kendi profilinizde aynı Facebook’ta olduğu gibifotoğraf veya ileti paylaşabiliyorsunuz.

16-02/14/en-iyi-sevgili-bulma-uygulamalari-6.jpg

Şu anda 100 milyon kullanıcısının olduğu belirtilen uygulama iOS veAndroid platforlmarında yer alıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER