Donanım Hatalarının %85’i Android Cihazlardan

0
12

Birkaç yıl önce iOS tabanlı cihazların Android‘e göre iki kat daha sık ‘çöktüğü‘ ile ilgili bir araştırma yayınlanmıştı. Bu sefer ise bir başka firma, mobil cihazların donanım hatalarını araştıran bir araştırma yaptı.

2015‘in son çeyreğini kapsayan araştırma sonuçlarına göre donanımtabanlı oluşan hataların %85’si Android cihazlardan geliyor. Ancak akıllı telefonların %80‘inin Android olduğunu hatırlarsak bu oranın şaşırtıcı olmadığını söylemek gerek. 

En çok hata Samsung’tan

Marka bazında bakacak olursa yaşanan hataların %27‘si Samsung, %15‘i ise Apple tarafından geliyor. Listede Lenovo %21‘lik oranıyla yer alırkenMotorola da kendine %18‘lik bir pay almış.

Gelen hata raporlarının %10′unu kamera problemleri oluştururken bunudokunmatik, şarj, mikrofon ve performans problemleri takip ediyor. 

Araştırmanın bir diğer ilginç tarafı ise lokasyonlara göre gelen donanım hatalarının farklılık göstermesi. Örneğin performans ve kamera problemleriKuzey Amerika‘da %25 oranıyla birinci olurken, Avrupa tarafından operatör sinyal problemleri ve arama sorunları ilk sırada geliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER