iPhone Hızlandırma Yöntemi

0
94

Animasyonlar bütün işletim sistemlerinin vazgeçilmez görsel ögeleri.Kullanıcı deneyimini arttırmak ve arayüzün daha hoş gözükmesini sağlamak amacıyla yerleştirilen bu efektler artık hayatımızın neredeyse her yerinde mevcut.

Fakat animasyonların hızı çoğu zaman kullanıcıların hoşuna gitmez. Bu tip durumlar için genelde animasyon hızını ayarlamanızı sağlayan veya tamamen kaldırmanızı sağlayan araçlar mevcut.

Sistem animasyonları Android‘de geliştirici seçenekleri menüsünden ayarlanabiliyor. Fakat sistem animasyonları için iOS cephesinde sadece hareketi azalt seçeneği mevcut. Ama maalesef bu seçenekle dahi animasyonlardan tamamen kurtulmanız mümkün değil.

9To5Mac‘in haberine göre küçük bir açık sayesinde sistem animasyonlarını tamamen kaldırabilirsiniz.

iOS 9.3 Beta 6 dahil bütün iOS 9 sürümlerinde bulunan bu açık sayesinde telefonunuza jailbreak işlemi uygulamadan daha hızlı bir arayüze kazandırabilirsiniz.

iOS’te animasyonlar nasıl kapatılır?

1.Adım: Öncelikle Ayarlar menüsü altından sırasıyla Genel – Erişilebilirlik –Assistive Touch yolunu izliyoruz ve Assistive Touch’ı aktifleştiriyoruz.

2.Adım: Sonrasında ana ekrana geri dönüyoruz ve assistive touch simgesini ekranın sağ veya sol alt köşesine koyuyoruz.

3.Adım: Sonra ekranı aşağı çekerek Spotlight arama ekranına ulaşıyoruz.Assistive Touch, klavyenin üzerine otomatik kendini aldığı an ekrana dokunarak tekrar ana ekrana dönüyoruz.

İşlem bu kadar. Eğer ilk denemenizde başarılı olamadıysanız bir kaç kere daha deneyin ve animasyonlarınızdan kurtulun.

Animasyonlardan kurtulduktan sonra eğer isterseniz. Assistive touch‘ı ilk adımdaki yolu izleyerek kapatabilirsiniz.

Maalesef bu açık iOS cihazınızı kapatıp açtığınızda etkisini kaybediyor.Eğer yeniden başlattığınızda aynı adımları uygulayarak tekraranimasyonsuz bir iOS deneyimine kavuşabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER