Explorer Edge, Chrome Uzantılarını Destekleyecek

0
94

Windows 10’un son test sürümünde Windows, Edge için uzantıları tanıtmıştı. Edge uzantısı konusunda çok geniş bir yelpaze yok şu anda, ancak başlamak bitirmenin yarısıdır denebilir. Her tarayıcının birbirinden farklı olması, aynı uzantının hepsinde çalışmayacağını bize gösteriyor.

Chrome uzantıları Edge’e taşınabilecek

Ubergizmo’nun haberine göre Microsoft, Chrome uzantılarının Edge’de de çalışabilmesine yönelik bir çalışma yürütüyor. Microsoft’un Kıdemli Program Yöneticisi Jacob Rossi, geliştiricilerin Chrome uzantılarını Edge’e taşıyabilmesine yönelik bir araç hazırladıklarını söyledi. Rossi, şunları ifade etti:

“Bu konuda çok fazla soru alıyoruz. Evet, Chrome uzantılarının Edge’de çalışabilmesine yönelik bir çalışma yürütüyoruz. Henüz bitmedi ve tüm uzantılar desteklenmiyor.”

Bu haber, hem kullanıcıları hem de geliştiricileri oldukça sevindirdi. SadeceEdge için uzantı yapmanın dışında geliştiriciler artık olan uzantılarını daha fazla yayma imkânına sahip olacaklar.

Windows 10’un bir sonraki güncellemesinin ne zaman geleceğine dair kesin veya resmî bir bilgi bulunmuyor. Ancak tahminler bu güncellemenin Haziran’da gelebileceği yönünde. Yani Windows 10 kullanıcıları Edge’de uzantı desteğini görebilmek için birkaç ay beklemek zorunda.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER