Google Arama Formatı Değişicek!

0
20

Google, arama motorunda değişiklikler yapmaya devam ediyor. Birkaç gün önce mobil platform destekli siteleri arama motorunda daha yukarılarasunacağını açıklayan Google, başka bir çözümünü daha açıkladı.

Kullanıcıların var olan bilgi kirliliğinden dolayı, istediği siteye, aramaya, bilgiye ulaşamaması sorunlarını odağına alan Google, kullanıcılara istemediği sayfaları göstermeyecek.

Kullanıcılar, sunulacak seçeneklerle, istemedikleri konu, yazı, sayfa, site vb. bilgi kaynaklarını belirleyecek. Ardından Google, kullanıcıların karşılaşmak istemediği bu aramaları, kullanıcılara göstermeyecek.

16-03/20/screenshot_20160319-162219-840x1493.jpg

Android Authority’nin haberine göre, kullanıcılar en yakın zamanda söz konusu özelliği kavuşabilecekler.

Böylece kullanıcılar bilgi kirliliği olmadan, yalnızca istediklerini arama motorunda görebilecekler. Geriye kalan bilgiler kullanıcıların karşısına çıkmayacak.

Bir konu hakkında var olan çok fazla sayıda eş değer bilgi kaynağını temizleme olarak görülen uygulamaya, gösterilmeyecek bilgi kaynaklarının yaratıcıları tarafından verilecek tepkiler merak konusu. Google’ın bu dengeyi kurmasının çok zor olacağını düşünüyoruz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER