PlayStation’da en iyi VR Oyunları

0
192

Son zamanlarda teknoloji alanında en çok konuşulan konulardan birisi sanal gerçeklik. Oculus Rift ile iyiden iyiye ünlenen sanal gerçekliğe birçok şirket yatırım yaptı ve kısa süre içerisinde herkesin bu teknolojiye ulaşması için çalışmalar yapılıyor.

EVE: Valkyrie

16-03/29/eve-valkyrie.jpg

EVE Online evreninde geçen EVE: Valkyrie size VR teknolojisinin görsel şölenini sonuna kadar sunuyor. CCP Games tarafından geliştirilen çoklu oyuncu desteği ile rekabet dolu bir arenaya dönüşen EVE: Valkyrie, serinin hayranlarının yanı sıra VR oyuncularının da dikkatini çekiyor.

Yıllardır devam eden geliştirme süreci ile sanal gerçeklik teknolojisinin verimli kullanıldığı bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Kokpitin içerisindeyken sadece kafanızı oynatarak düşmanlarınıza nişan alabilir, 360 derece görüş açısı ile çevreyi gözlemleyebilirsiniz.

Star Wars Battlefront VR Experience

16-03/29/star-wars-battlefront-vr-experience.jpg

Sony ve EA arasındaki anlaşmanın meyvesi olan SW: Battlefront VR Experience geçtiğimiz yıl adından sıkça söz edilen Battlefront’un sanal gerçekliğe uyarlanmış hali olacak. Oyunun henüz herhangi bir görseli bulunmasa da Sony SW: Battlefront VR Experience’ın PlayStation VR’a özel olacağını duyurmuştu.

Sony’nin deyimi ile sinematik oyun deneyimi heyecanını sanal gerçeklikte deneme düşüncesi gayet ilgi çekici. PlayStation VR bu oyun ile sanal gerçekliği bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

Until Dawn: Rush of Blood

16-03/29/until-dawn-rush-of-blood.jpg

Until Dawn geçtimiz yıl oldukça büyük bir başarı elde edip oyuncuların beğenisini kazanmıştı. Hikaye, verdiğiniz kararlar, sinematik evren ve daha nice özellikleri ile korku teması çok güzel işlenmişti.

Farklı bir hikaye ile devam eden seri sanal gerçeklik teknolojisinden yararlanarak oldukça farklı bir oynanış vaat ediyor. Sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde korkuyu iliklerinizde hissedip alıştığınız korku oyunlarının çocuk oyunları olduğunu fark edeceksiniz.

Eagle Flight

16-03/29/eagle-flight-vr.jpg

İnsanlık tarihinin belki de en çok arzulanan şeyi uçmaktır. Teknoloji de bu arzu doğrultusunda gelişmiş ve uçak, wingsuit gibi icatlar ortaya çıktı. Wingsuit kullanmaya korkuyor veya imkanınız yok ise Ubisoft sizler için VR teknolojisi ile uçma imkanı veriyor.

Bir kartalı yönettiğiniz oyunda Assasins Creed: Unity’den görmeye alışkın olduğumuz Paris’in semalarında gezebileceksiniz.Uçuş simülasyonlarını seviyor ve biraz farklı bir oyun arıyorsanız Eagle Flight tam size göre bir oyun.

RIGS: Mechanized Combat League

16-03/29/rigs-mechanized-combat-league.jpg

PlayStation VR’a özel olarak çıkacak olan en aksiyon dolu oyunlardan biri. Aksiyon shooter türündeki oyun son derece hızlı olup iyi nişan almanızı gerektiriyor. Fütüristik evreni ile size geleceğin spor türünün kapısını açıyor diyebiliriz.

RIGS adı verilen makineler sayesinde savaş alanına  ağırlığınızı koyabilir, arenanın lideri olabilirsiniz. Akıcı oynanış vaat eden RIGS gün geçtikçe beklentilerimizi ve merakımızı arttırıyor.

Robinson: The Journey

16-03/29/robinson-the-journey.jpg

PlayStation VR ile gökyüzünde hatta uzayda maceralara katılabilirsiniz fakat Robinson: The Journey sizi yeryüzünde doğanın ellerine bırakmayı tercih ediyor. CryEngine ile geliştirilen oyunda vahşi hayatı ve doğayı yakından gözlemleme fırsatına sahipsiniz.

Göz alıcı görselleri ile dikkat çeken Robinson: The Journey’de devasa dinozorlarla iç içe bir macera sizleri bekliyor. T-Rex ile karşılaştığınızda yanınızdaki yapay zekaya sahip robotu takip etmeyi ihmal etmeyin zira bu robot sizin tek kurtuluş şansınız.

Gran Turismo Sport

16-03/29/gran-turismo-sport.jpg

Sanal gerçeklik teknolojisinin olmazsa olmazı yarış oyunları da PlayStation VR’da yerini alıyor. Gran Turismo Sport size evinizde küçük çaplı bir simülasyon yaratma imkanı sağlıyor. Sony’ye özel olan Gran Turismo Sport,PlayStation VR’da da oynanabilir olacak.

Kaliteli bir görsel ve yarış mekaniklerinin birleştiği Gran Turismo Sportefsanesi sanal gerçeklikte de adından oldukça söz ettirecek. Şampiyonluk yarışları ile mücadele dolu bir oyun sizleri bekliyor.

Dreams

16-03/29/dreams.jpg

LittleBigPlanet serisinin yaratıcılarından yepyeni bir sandbox oyunuPlayStation VR’da yer alacak. Çok tatlı, çok yaratıcı ve bir o kadar da eğlenceli bir yapım. Konusu itibariyle oldukça ilginç bir oyun olanDreams’te bizi bambaşka maceralar bekliyor.

Tam olarak ne ile karşı karşıya olduğumuzu maalesef söyleyemiyoruz zira fragmanından da anlaşılacağı üzere konudan konuya, maceradan maceraya atlayacağımız bir oyun söz konusu. Dreams’in şimdiden çok sevildiğini vePlayStation VR’ın vazgeçilmezlerinden biri olacağını söyleyebiliriz.

Adr1ft

16-03/29/adr1ft.jpg

Uzay serüveninin bolca yer alacağı sanal gerçeklik sektöründe Adr1ft, hayatta kalma türünde olması ile dikkat çekiyor. Gravity filmini izlemiş olanlar konuya biraz daha aşinadır. Bir astronotu yönlendirdiğimiz oyunda küçük bulmacaları çözerken oksijen seviyemize dikkat edip oyundaki gizemi çözmeniz gerekiyor.

Yer çekiminin olmadığı bir ortamda yalnız başına kalmanın nasıl bir his olduğunu Adr1ft sayesinde anlayabilirsiniz. Hayatta kalıp eve dönüş yolunu bulmakta başarılar.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER