Karşınızda Sürücüsüz Otomobiller!

0
14

Geleceğin otomobil tercihlerinde büyük yer sahibi olacağı ifade edilen sürücüsüz otomobil teknolojileri, henüz test aşamasında kullanılıyor.

Google, Toyota, Volkswagen gibi otomobil şirketleri, sürücüsüz otomobil teknolojileri kapsamında çalışmalarını test aşamasında devam ettiriyorlar.

Tron: Legacy bünyesinde Daniel Simon tarafından tasarlanan “Roborace”adlı sürücüsüz otomobil ise, gerek tasarımı gerekse de özellikleri ile bu piyasaya farklı bir boyut getirmeyi planlıyor.

“İlk sürücüsüz yarış arabası” sıfatıyla piyasaya çıkacak otomobilin kontrolü bir bilgisayar tarafından sağlanacak.

186 mph ortalama hızıyla sürüleceği ifade edilen araç, aktif aerodinamik parçaları bünyesinde barındıracak.

Yarış otomobili şeklinde  piyasaya çıkacak olması nedeniyle hızını arttırma, sollama gibi özellikleri içerecek Roborace, DRS ve ayarlanabilir arka spoilera sahip olacak.

Stuff’da yer alan habere göre otomobilin, Formula tarafından organize edilen elektrikli otomobil yarışı Formula E 2016-2017 sezonunda kullanılması bekleniyor.

2014 yılından beri düzenlenen Formula E yarışları, 10 takım, 20 pilot ve 40 otomobil ile gerçekleşiyor. Otomobiller tam dolu batarya ile yarışa başlamasına rağmen, pilotlar toplam yarış mesafesinin yarısında otomobillerini değiştirmek zorunda kalıyorlar.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER