Xbox Başkanı Xbox’u sevmiyor!

0
14

PlayStation 4.5 ve Xbox 1.5 çözümlerinin piyasaya sürüleceği dedikoduları bir süredir gündemi meşgul eden konular olarak karşımıza çıkıyordu.

Oyunseverleri son derece meraklandıran dedikoduların ortada gezdiği bir dönemde, Microsoft’un Xbox Bölüm Başkanı Phil Spencer, kafaları karıştıran açıklamalarda bulundu.

Bölüm Başkanı olduğu Xbox ürünlerinin Xbox One sürümünün büyük bir hayranı olmadığını ifade eden açıklamalarda bulundu.

Xbox 1.5 sürümünün piyasaya çıkacağı konuşulan bir dönemde Spencer’ın bu açıklamaları, yeni ürünün reklamına bir katkı yapmak istediği şeklinde değerlendirildi.

Phil Spencer ayrıca, Xbox One ya da Xbox 1.5 gibi sayılara takılmadığını, sahip olduğu tek politikanın her zaman daha ileriye gitmek olduğunu belirtti.

Venture Beat’de yer alan haberde yeni çözüm hakkındaki söylentilere bir anlam veremediğini ifade eden Spencer, firmanın ürün geliştirmeye devam edeceğinin bir sürpriz olarak değerlendirilmemesi gerektiğini söyledi.

Söz konusu açıklamalara paralel olarak Xbox 1.5 çözümünün gelecekte kullanıcılara sunulması sürpriz olarak gözükmüyor.

16-04/03/xbox-one-playstation-4-controllers.jpg

Sony ve Microsoft’un PlayStation, Xbox çözümlerine 0.5 sürümü eklemek istemelerinin nedeni ise PlayStation VR ve HoloLens teknolojilerinecihazların uyumluluğunu sağlamak için olduğunun altı çiziliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER