YouTube Davasından Milyon Dolar Kazandı!

0
32

Brandon Keating ve David “Ty” Moss adlı YouTube kullanıcıları, eski ortakları Brian Martin-Marko Princip’e, VideoGames kanalı kapsamında dava açmıştı.

İngiliz Brandon Keating ve David “Ty” Moss, tüm iç hukuk yollarını tükettikten sonra, başvurularını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)’ne götürme haklarını kullandılar.

İkili, eski ortaklarının VideoGames kanalının kısmi gelir konusundaki anlaşmalarını ihlal ettikten sonra, AİHM’e götürdükleri davada 20 milyon doların sahibi oldular.

Mahkeme dolandırıcılık suçundan yargıladığı sanıkları 20 milyon dolarhükümlü bir cezaya tabi tutmuş oldu. Cezanın ödeniş zamanı, şekilleri ise Engadget’ta yer alan habere göre kamuoyuna açıklanmadı.

16-04/05/youtubegaming.png

Dava sonucunun bir ilginç yanını da Marko Princip adlı kullanıcının, YouTube’un kanal haklarını ihlal ettiği için bir daha kanal açamayacağı kararı oluşturdu.

2 milyon abone barındıran VideoGames kanalının akıbetinin ne olacağı ise merak konusu. Kısa bir süre sonra aynı merci tarafından kanala uygulanacak yaptırım haberi ile karşınızda olabiliriz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER