İOS için Hub Keyboard Çıktı!

0
17

Microsoft, Android ve iOS tarafındaki yoğun kullanıcı kitlesini hedef alan uygulamalar yayınlamayı sürdürüyor.  Yazılım devinin şubat ayında Androidkullanıcıların hizmetine sunduğu “Hub Keyboard Önizleme” adlı klavye uygulaması bu defa iOS platformu için kullanıma sunuldu.

Android kullanıcılarıyla önizleme sürümünde tanışan uygulama, iOS tarafına 1.0 numaralı sürüm yani daha kararlı bir yapıda yayınlandı. Ancak buna rağmen klavyenin Android sürümü daha fazla fonksiyon taşıyor. iOSkullanıcıların ücretsiz olarak yararlanacağı klavye uygulaması, günlük kullanımda sık sık e-posta veya kısa mesaj yoluyla bilgi paylaşan kullanıcılar için ideal bir kullanım kolaylığı sunuyor.

16-04/07/hub.jpg

Office 365 hesabı kullanarak Onedrive ve SharePoint belgelerine, ayrıca rehber kayıtlarına erişebilen klavye içerik gönderimini kolay bir hale getiriyor. Çeviri özelliği de bulunan klavye içerik kopyala-yapıştır noktasında ise Android sürümü kadar fonksiyonlu değil.

16-04/07/hub_ios_android.jpg

Microsoft bünyesinde çalışan ve daha çok deneysel çalışmalar sergileyen“Garage Group” tarafından geliştiren Hub Keyboard şimdilik sadece İngilizce dil desteğine sahip. Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre dil desteğinin artırılması noktasında çalışmalar sürüyor. Hub Keyboard klavye uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER