Note 4’e Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?

0
132

Samsung 2014 yılı tepe modellerinden Galaxy Note 4 için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini Polonya’da başlattı. Amerika ve Hindistan’da da Galaxy Note 4 kullanıcılarıyla buluştuğu bildirilen güncelleme 1.3GBbüyüklüğünde.

Dağıtım işlemi OTA (şebeke) ve Kies üzerinden gerçekleşen yeni yazılım ülkemizde daha önce Polonya ROM’u kullanan Note 4 sahipleri tarafından tecrübe edilmeye başlandı.

Galaxy Note 4’e daha modern bir TouchWiz kullanıcı arayüzü getirenAndroid 6.0.1 güncellemesi pil verimliliğinin yanı sıra Google’ın sisteme dahil ettiği en yeni güvenlik yamalarını da içeriyor.

Galaxy Note 4 Android 6.0.1 güncellemesi muhtemelen önümüzdeki haftalarda ülkemiz kullanıcıları için dağıtıma sunulacak. Ancak dilerseniz öncesinde Odin aracılığıyla yeşil robotun en güncel sürümünü telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yükleme talimatını göz atabilirsiniz.

16-04/08/basliksiz-1-1460113249.jpg

Yükleme talimatına geçmeden önce; yapacağınız işlemin telefonun garanti koşullarını hiçbir şekilde etkilemeyeceğini belirtelim. Söz konusu firmaware Samsung tarafından yayınlanan resmi bir yazılımdır. Ayrıca yükleme talimatındaki adımları uygularken dikkatli olmanız noktasında sizi uyarıyoruz.

Yükleme işlemi öncesi bir hatırlatma daha yapalım; Polonya için yayınlanan ROM’u yüklediğiniz takdirde telefonda yer alan dosya ve diğer içerikleriniz silinmeyecek, ancak her ihtimale karşı yedekleme yapmanızı öneririz. Ayrıca yükleme işlemi sonrası telefonu sıfırlamanız kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik önemli bir adım olacaktır.

Galaxy Note 4 Android 6.0.1 Yükleme Talimatı

1-Öncelikle buradan ya da buradan (üyelik gerekiyor) Polonya için yayınlanan Android 6.0.1 ROM’unu indirin.

2-Buradan Odin ROM yükleme aracını indirin. (3.7.10 en güncel sürüm)

3-Bilgisayarınıza indirdiğiniz ROM ve Odin dosyalarını ZIP’ten çıkararak masaüstünde açtığınız bir klasöre taşıyın.

4- Galaxy Note 4 telefonunuzu kapatın. Home + Güç (açma/kapama) + Ses Kısma tuşlarına aynı anda basarak Download modunu açın. Karşınıza gelen uyarıyı ses yükseltme tuşuna basarak geçebilirsiniz. Ses yükseltme tuşuna bastıktan sonra Download modu karşınıza gelecektir.

16-04/08/samsung-galaxy-note-4-download-mode.jpg

5- Odin uygulamasını açın. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre Driver’ların yüklenmesini bekleyin. Dilerseniz direkt buradan Samsun Mobile Driver’ı indirip kurabilirsiniz.

6-Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan sonra indirdiğiniz ROM dosyasını (tar ya da md5 uzantılı tek dosyayı)  Odin üzerinde yer alan APbölümüne yerleştirin. ID:COM yazan bölümün altındaki kutucukta com port numarası belirecektir.

Hatırlatma: Odin üzerinde re-partition bölümü işaretli olmayacak.

16-04/08/odin-ap.jpg

7- Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi 4-5 dakika kadar sürecektir. Ayrıca ilk açılış her zamankinden daha uzun sürecektir.

Hatırlatma: Yükleme işlemi sonrası Galaxy Note 4 açılış ekranda kalıyorsa, telefonunuz kapatıp Recovery moduna (Ses Açma + Home + Güç tuşuna basılı tutun, Galaxy Note 4 logosu ekrana gelir gelmez tuşlara basmayı bırakın) alın. Karşınıza çıkan menüden Wipe Data Factory Reset seçeneğine ses kısma tuşu yardımıyla gelin ve Güç tuşuna basın. İşlemi onaylamak için YES seçeneğini seçin. İşlem tamamlandıktan sonra “Reboot System Now” seçeneğine gelin Güç tuşuna basarak telefonu yeniden başlatın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER