Anti-virüs programını ücretsiz kullanabilirsiniz!

0
33

Geçtiğimiz yıl, zararlı yazılımların tavan yaptığı bir yıl oldu. Güvenlik uzmanları ise 2016‘nın bu anlamda çok daha kötü bir yıl olacağını belirtiyor ve kullanıcıları uyarıyor.

Gelişen teknolojiyle beraber taktiklerini geliştiren hacker’lar, kullanıcıların bilgilerine erişmek ve cihazlarına zarar vermek için yeni yöntemlerkullanıyor.

Örneğin son dönemde kullanıcılara büyük zarar veren en önemli zararlı yazılımlardan biri Ransomware veya Türkiye’de bilnen adıyla söyleyecek olursak fidye yazılımları. Kullanıcıları kandırmak için masum gibi görünen e-mail eklerine entegre edilen bu zararlı yazılım, açıldığı anda cihazınızasızıyor ve tüm bilgilerinizi kilitliyor.

16-03/11/360-total-security-inceleme-2.jpg

Bilgilerin tekrar erişime açılması için ise Bitcoin gibi yöntemlerle fidye isteniyor. Son dönemde hem globalde hem de ülkemizde bu tür yazılımlar yüzünden bilgilerini kaybeden birçok kullanıcı bulunuyor.

Ancak tabii ki zararlı yazılımlar Ransomware ile sınırlı kalmıyor. Trojan,truva atı veya diğer virüs çeşitleri, her an karşı karşıya kalabileceğiniz bir durum. Bu noktada artık sadece PC’lerimizi korumamız da yetmiyor. Her şeyin mobile taşındığı günümüzde Windows ve Mac cihazlarımızla beraberakıllı telefonlarımızı da korumamız gerekiyor.

Biz de bu makalemizde Mac ve Windows platformlarında yer alan hemücretsiz hem de etkili olan 360 Total Security anti-virüs yazılımını inceleyeceğiz.

Kullanıcılar Anti-virüs yazılımlarına artık para ödememeli – 360 Total Security Geliyor!

Anti-virüs yazılımları, neredeyse doğduğu günden bu yana ücretli olarak satılıyor. Her sene farklı bir sürümün çıkması, tüketicilerin her yıl bu ihtiyaca bütçe ayırmasını zorlaştırıyor.

Ancak incelemesini gerçekleştirdiğimiz 360 Total Security‘nin bu konuda tüketici dostu bir anlayışı var. Şirket, “Biz kullanıcıların anti-virüs için para ödememesi gerektiğine inanıyoruz. Bizim ürünümüz hem ücretli hem de ücretsiz rakiplere oranla çok daha iyi” diyor.

360 Total Security Windows için indir

360 Total Security Mac için indir

Çoklu Motor Koruma

Bir anti-virüs yazılımını “iyi” yapan en temel kritelerden biri, ortaya çıkan zararlı yazılımlara karşı ne kadar güncel olabildiğidir. 360 Total Security, en yeni virüslerin bile algılanabilmesi ve bu sayede tam koruma sağlanabilmesi için 360 Bulut Motoru, 360 QVMII, Avira ve BitDefender gibi bu alanda isim yapmış en iyi motorları barındırıyor.

Bu sayede ortaya çıkan zararlı yazılımlar hemen tespit edilerek cihazlara zarar vermesi engelleniyor. Yeni zararlı yazılımlar bir motorda yer almasa bile diğerinde yer alıyor ve sistem güvenli kalmaya devam ediyor.

Performans Arttıran “Hızlandırıcı”

360 Total Security‘nin temel işlevi bilgisayarınızı virüslerden korumak veya eğer varsa cihazda yer alan kötü amaçlı yazılımları temizlemek. Ancak bunun yanı sıra yazılımda kullanıcıların faydalanabileceği ek özellikler de bulunuyor.

16-03/11/360-total-security-inceleme-5.png

Bu özelliklerden biri olan “hızlandırıcı”; PC açılırken otomatik olarak açılan öğelerin düzenlenmesi ve sistemi yavaşlatan uygulamaların iyileştirmelersini sağlıyor. Ayrıca programın Android sürümünde, bu özellik bir RAM temizliği olarak kullanılıyor. Arka planda açık olan ve Android telefonunuzun kasmasına sebep olan RAM tüketimini, bu özellik sayesinde azaltabiliyorsunuz.

Önemsiz dosyaları ve eklentileri tek tuşla temizleyin

İnternette gezinmek, video ve müzik stream etmek sürekli olarak HDD’mizde yer kaplayan ön bellek dosyalarının oluşmasına neden olur.

Total Security 360 programında bunları kolayca temizlebileceğiniz “Temizleme” isminde bir bölüm bulunuyor. Bu bölüm sayesinde yer tutan önemsiz ön bellek dosyalarını silebileceğiniz gibi, eklentileri görüntüleyebilir ve bunları aynı şekilde kolayca kaldırabilirsiniz.

Ransomware için özel koruma!

Yazımızın başında son dönemin en tehlikeli zararlı yazılım türünün ransomware olduğundan bahsetmiştik. Bu noktada, 360 Total Security‘nin “dosya ve fotoğraf koruma” adını verdiği; ransomware türü zararlı yazılımlara özel olarak hazırladığı bir özelliğinin olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu özellik sayesinde size gönderilen dosyalarda herhangi bir zararlı yazılımın olup olmadığı kontrol ediliyor ve böylece herhangi bir zararlı yazılım varsa, siz bundan zarar görmeden engellenmesi sağlanıyor.

Ek Özellikler – ‘Araç Kutusu’

Tüm bu koruma, hızlandırma ve temizleme özelliklerinin yanı sıra 360 Total Security, bazı ek özellikler de sunuyor. Araç Kutusu bölümünde yer alan bu özellikler kullanıcılara birbirinden farklı işlevler sunuyor. İsterseniz bu özelliklerin ne olduğuna ve neler yaptığına kısaca bir göz atalım.

Sandbox: Güvenliğinden şüphe duyduğunuz bir yazılım varsa, bu yazılımı Sandbox’ta açarak kontrol edebilirsiniz. Böylece eğer yazılımda herhangi bir zararlı yazılım varsa, bilgisayarınız bundan etkilenmeyecektir.

16-03/11/360-total-security-inceleme-4.png

360 Connnect: Teamviewer benzer bir araç olan 360 Connect ile ister farklı bir bilgisayara bağlanarak yardımcı olabilir, isterseniz de farklı bir kullanıcıdan kendi bilgisayarınız için yardım alabilirsiniz.

Güvenlik Duvarı: İşletim sisteminin güvenlik duvarı, web üzerinden gelebilecek tehlikeler için yetersiz kalabilir. 360 Total Security’de bulunan Güvenlik Duvarı’nı aktif ederek gelecek tehklilerden cihazınızı koruyabilirsiniz.

Hızlı Kurulum: Bu araç sayesinde Yandex, Skype gibi popüler uygulamaları kolayca indirebilirsiniz.

Tarayıcı Koruması: 360 Total Security, genel koruma sunmasının yanı sıra bu ek özelliği ile direkt olarak tarayıcı bazlı bir korumaya da imkan veriyor.

360 Total Security resmi web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz

360 Total Security Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz

360 Total Security vs diğer anti-virüs yazılımları

360 Total Security’nin en büyük farkı az önce söylediğimiz gibi ücretsiz oluşu. Örneğine Kaspersky 2016 sürümü, 1 cihaz destekli 1 yıllık Optimum paketini 79,99 TL fiyatla listeliyor. Bir diğer popüler anti-virüs yazılımı Norton Security’de ise bu fiyat 59 TL.

360 Total Security, bu anlamda ücretsiz olması dolayısıyla kullanım ömrü olarak belirli bir süreye sınırlı değil. Ayrıca istediğiniz kadar cihazda yazılımı kullanabilmek mümkün.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER