iOS 10 ile bu özellikler gelecek!

0
33

Apple’ın her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiği WWDC (Worldwide Develepors Conference) etkinliği, bu sene de 13 Haziran ile 17 Haziran arasında gerçekleşecek. Konferans sırasında Apple tarafından iOS 10’un tanıtılması bekleniyor.

Tam 74 yeni emoji

iOS 10’da değişmesi beklenen uygulamalardan birisi, Fotoğraflaruygulaması. Bu uygulamanın yeni sürümünde iOS kullanıcılarının EXIFverilerini ve fotoğrafın belli bölümlerini direkt olarak uygulama içerisinden düzenleyebileceği söyleniyor. Uygulama içerisinde ayrıca yüz tanıma sistemi de olması bekleniyor. Bu gelişmeler bir kısmı sevindirse de, bazı kesimler ise Unicode ile yapılan anlaşma konusunda heyecanlı. Bu anlaşmayla birlikte Apple’ın mobil işletim sisteminin yeni sürümüne yeni emojiler, hatta tam olarak 74 yeni emoji eklenecek.

16-04/10/ios-10-unicode-emoji.png

Gereksiz uygulamalar gizlenecek

2015 Eylül ayında Apple CEO’su Tim Cook, iOS 10’da olabilecek bir özelliğe dikkat çekmişti: Önyüklü gelen uygulamaların kullanıcı tarafından gizlenebilmesi. Cook, “bazı uygulamaların silinmesi, iOS içerisinde düzensizliğe ve sorunlara yol açabilir, zira bazı uygulamalar birbirleriyle etkileşimli çalışıyorlar” demişti. “Ancak diğer uygulamalar öyle değil. Sanırım zamanla o diğer uygulama dediklerimiz için bir yolunu bulacağız.”sözlerini kaydetmişti.

Apple bir yolunu bulmuş olacak ki, geçtiğimiz günlerde iTunes’da rastlanan kodlarda uygulamaların gizlenebilirliğine dair ipuçları bulunuyordu. iOS 10için Beta sürümünün WWDC etkinliği sırasında iOS 10 duyurulduktan sonra yayınlanması bekleniyor. Final sürümünün ise Eylül 2016’da kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER