iOS 9.3.1 Bozuk mu?

0
57

Art arda gelen hata düzeltme güncellemelerine bakarsak, Apple‘ın yazılım ekibi son bir kaç aydır yoğun bir tempoda çalışıyor gibi gözüküyor.

iOS, işletim sisteminin kilitlenmesinden, uygulamaların çökmesine, hatta cihazın parolasının devre dışı bırakılmasına kadar uzanan sayısız hata nedeniyle son bir kaç aydır kullanıcılarının yüzünü güldüremiyor.

Apple, iOS‘in “stabil işletim sistemi” imajını korumak için adeta apar topar yayınladığı iOS 9.3.1 ile çoğu hatayı düzelttiğini iddia etmişti. Fakat görünen o ki iOS 9.3.1‘de de yanlış giden bir şeyler var.

Yayınlanan güncelleştirme ile iOS‘in sahip olduğu belki de en basit hatalardan birisi olan ve güç tasarruf modundayken Night Shift‘i de etkinleştirebilmenize olanak sağlayan ufak hilenin de düzeltildiği belirtilmişti.

Ancak işler pek de Apple‘ın istediği gibi gitmiyor. iOS 9.3.1‘de bulunan ve çok basit şekilde uygulanabilen bir hile sayesinde güç tasarruf modundayken Night Shift‘i etkinleştirmeye olanak sağlıyor.

iOS‘te hala hatalar olduğuna göre Apple‘ın yazılım ekibi için yoğun tempoda geçen çalışma günleri devam edecek gibi gözüküyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER