WordPress 4.5 Sürümü Yayınlandı!

0
33

Son yılların en popüler içerik yönetim sistemi olan WordPress, başarılı güncelleştirmelerinin yanı sıra tema ve eklenti konusunda sunduğu sayısız içerik ile bir blog sitesinden tutun, e-ticaret sitesine kadar birçok amaçla kullanılabiliyor.

İnternet genelinde yüzde 25’lik kullanım alanına sahip olan WordPress’inaçık kaynak kodlu versiyonuda, geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu.

WordPress 4.5 güncellemesi yayınlandı!

Güncelleme ile gelen yeniliklere göz gezdirdiğimizde, ilk olarak metin içerisinde link verirken karşımıza çıkan pencerenin kaldırıldığı dikkat çekiyor. Artık, satır içi bağlantı verme menüsü sayesinde doğrudan cümlenin altında çıkan kutucağa, link yapıştırabiliyor veya içeriklerimiz arasından arama yapabiliyor.

16-04/13/basliksiz-1-1460495882.jpg

Tema özelleştirici üzerinde yapılan değişiklikler sayesinde, artık sitenizinbilgisayar, tablet veya cep telefonunda nasıl göründüğüne anlık olarak bakabiliyorsunuz. Ayrıca, özelleştirici üzerinden logo değişikliği yapmanız artık mümkün.

16-04/13/screenshot_17.png

Liste ve başlıklarda kullanılan biçimleme kısa yollarında yapılan değişiklikler ile yatay çizgi ve eklendi. WordPress altyapısını kullanan bir internet sitesine sahipseniz, yönetim panelinden WordPress 4.5 sürümünedoğrudan yükseltebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER