KNOX nedir, ne işe yarar?

0
139

Samsung Electronics tarafından bugün yapılan duyuruya göre şirketin mobil güvenlik sistemi KNOX‘un, teknoloji araştırma şirketi Gartner Inc.tarafından en güçlü mobil güvenlik sistemi ödülüne layık görüldüğü açıklandı.

Samsung tarafından üretilen tüm Android tabanlı telefonlarda yüklü olarak gelen sistem, yayınlanan son versiyonu ile bu ünvanı kazanmayı başardı.

Samsung’un KNOX sisteminin, Gartner tarafından tüm mobil işletim sistemlerinin güvenlik sistemleri üzerinden yapılan birçok kategoridekiaraştırmanın sonucunda en güçlü mobil güvenlik sistemi seçildiğinin altı çizildi.

KNOX nedir, ne işe yarar?

KNOX‘tan biraz bahsetmek gerekirse bu sistem, yüklü olduğu akıllı telefonları, telefon açıldığı andan itibaren derhal olası tehditlerdenkorumaya başlıyor.

Telefon üzerinde başlatılan tüm uygulamalar, indirilen tüm dosyalar ve izlenen her video, bu sistemin taramasından geçiyor ve bunların içinde herhangi bir kötü amaçlı yazılım olup olmadığı tespit ediliyor. Eğer zararlı bir içerik tespit edilirse KNOX, otomatik olarak bu içeriği kontrol altında tutuyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER