18 TB Harddisk Bombası!

0
30

Bir dönemin olmazsa olmazı olan harddiskler, artık günümüz depolama teknolojisinin ilerlemesi nedeniyle yavaş yavaş tozlu raflara doğru gidiyor.

Yeni nesil bilgisayarların çoğunda SSD bulunuyor, harddisk bulunsa dahiSSD‘lerin yüksek fiyatı ve düşük depolama alanından dolayı sadece yedekleme ve ikinci plandaki verilerin depolanması için kullanıyor.

Depolama teknolojileri konusunda araştırmalar yapan bir şirket olanTrendFocus‘a göre mevcut harddisklerin fiziksel boyutlarında herhangi bir değişiklik yapmadan 18 TB kapasitelere ulaşmak mümkün.

16-04/15/hard-drive-4-970x0-702x336.jpg

Üstelik bu yeni keşfedilen yöntem ile harddisklerin performansları da artıyor. Tabii yeni nesil harddiskler bile bu performans artışıyla dahiSSD‘lerin rakibi olmaktan hala çok uzaktalar.

Depolama konusunda 2 TB ile yetinemeyip, birden fazla harddisk kullanan kullanıcıları ilgilendiren bu gelişmenin bir diğer avantajı ise fiyat.

Fiyat/Performans konusunda daha başarılı olacak olan 18 TB kapasiteli sabit diskler, verdiğiniz paraya oranla size eskisinden daha fazla depolama alanı sunabilecek.

2017 yılı içerisinde raflarda yerini alması gereken yeni nesil harddiskler son kullanıcının yaşadığı depolama problemini ortadan kaldıracak gibi gözüküyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER