AP,Sanal Gerçeklik İşine Giriyor

0
16

Dünyanın en yaygın haber ağına sahip haber ajansı sıfatına sahip olan Associated Press(AP), sanal gerçeklik teknolojilerini odağına alarak bu yönde çalışmalar yapmayı planlıyor.

AP, bu bağlamda ABD merkezli mikroçip üreten şirket Advanced Micro Devices(AMD) ile bir işbirliğine gittiğini açıkladı.

AP-AMD işbirliği çerçevesinde şirketler sanal gerçeklik, 360 derece video teknolojisini kullanıcılarına sunma hedefi taşıyacaklar.

Proje kapsamında, sanal gerçeklik teknolojisi ile 360 derece video teknolojisinin bütünleşmesi amaçlanacak. 360 derece video destekli VR teknolojisi kullanıcıların hizmetinde olacak.

16-04/18/ap-vr3-full.png

AP-AMD İşbirliği Neyi Hedefliyor?

AP, yüksek performanslı bilgi işlem, grafik ve görselleştirme teknolojisi alanlarında AMD’nin olanaklarından faydalanmayı hedefliyor.

Ayrıca AMD’nin sağladığı görüntü teknolojisini kullanmayı planlayan AP,raporlama derinliği ve küresel etkileşimi birleştirecek.

Yani, dünyanın en geniş haber ağına sahip ajansı, kullanıcılarına sanal gerçeklik deneyimini sunacak.

AP’nin Dijital Ve İnteraktif Haberler Bölümü Müdürü Paul Cheung; her yeni yayın teknolojisine uyum sağlamak istediklerini, bu amaçla geleceğin teknolojisi VR konusunda AMD ile işbirliğine gittiklerini belirtti.

AMD Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Mimarı Raja Koduri ise; AMD Radeon ile mümkün olan en gerçekçi VR deneyimi küresel ekosistemde kullanacaklarında dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

AP’nin ilk sanal gerçeklik yayınları ABD’nin Kentucky, Lousvilleeyaletlerinde ve Fransa’nın yoğunluklu olarak göçmen nüfusu barındırdığıCalais’de gerçekleştirildi.

1846 yılında New York’da kurulan, 242 büroya sahip Associated Press, dünya genelinde 121 ülkeye haber servisi sağlamaktadır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER