Chrome Bir Rekor Daha Kırdı!

0
18

Masaüstü ve mobil ekosistemlerde en popüler tarayıcı olarak göze çarpan Google Chrome önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Masaüstü sistemlerde 2008, mobilde ise 2012 yılından bu yana kullanımda olanGoogle Chrome, son yapılan açıklamaya göre adını 1 milyar indirme sayısına ulaşan uygulamalar arasına yazdırdı.

Google Chrome, RAM tarafında kullanıcıya yaşattığı sıkıntılar nedeniyle eleştirilerin hedefinde olsa da, günlük internet kullanımının alışkanlıklarından olsa gerek, tarayıcıdan vazgeçemiyoruz.

Google Chrome, mevcut Android telefonlarda ön yüklü geliyor. Ayrıca birçok üretici halihazırda Chrome’u varsayılan tarayıcı olarak benimsemiş durumda.

16-04/21/chrome50threlease-1.png

Google, Chrome’un 50. sürümüyle birlikte tarayıcıya ilişkin bazı önemli verilerin yer aldığı bir bilgi grafiği yayınladı. 1 Milyar indirme sayısına ulaşan Google Chrome’da her ay 771 milyar sayfa yüklemesi gerçekleştiriliyor.

Kötü niyetli sitelere karşı her ay 145 milyon defa koruma sağlayan Google Chrome’da çeviri uygulaması ise 3.6 milyar defa kullanılıyor.

500 milyar defa otomatik tamamlama gerçekleştiren Google Chrome’un gelişim süreci içinse bugüne kadar 2.5 milyon dolar ödül dağıtıldı. Chrome ayrıca her ay 2 milyon gigabyte veri tasarrufu sağlıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER