Apple para iadesi de yapıyor!

0
51

Haberin başlığını okur okumaz heyecan ve şaşkınlık duygularını aynı anda yaşadığınızı tahmin ediyoruz; zira benzer duyguları biz yaşadık. Applesürpriz bir şekilde iPhone fiyatlarını düşürdü.

Apple cephesinde pek de alışık olmadığımız bu gelişme şimdilik sadece Japonya için geçerli. Şirket çiçeği burnunda 4 inçlik telefonu iPhone SE de dahil olmak üzere iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın fiyatında indirime gitti.

Ülkedeki en pahalı iPhone olan 128GB’lık iPhone 6s Plus’ta gerçekleşen indirim 83$’ı bulurken, iPhone SE’nin fiyatı ise 46$’lık indirimle 437$seviyesine geriledi.

Apple para iadesi de yapıyor

İndirimin yanı sıra Apple’dan sürpriz bir hamle daha geldi. Şirket son iki hafta içerisinde iPhone SE haricindeki diğer modellerden herhangi birini satın alan kullanıcılara indirim tutarındaki meblağı iade ediyor.

16-04/23/iphone-sales.jpg

Gelelim indirimin gerekçesine. Bu noktada Apple’dan resmi bir açıklama yapılmış değil. Şirketin Japonya ve Ekvator’da yaşanan felaketlerden dolayı iTunes aracılığıyla yardım kampanyası başlattığını yeri gelmişken belirtelim.

Bu noktada indirimlerde depremin etkili olduğunu düşünenler olabilir. İndirimlerin kur dalgalanmasında kaynaklandığı da iddia ediliyor ki, bizce bu daha mantıklı olan gerekçe.

Olası kur dalgalanmalarında ülkemizde de iPhone fiyatlarında dönem dönem değişimler yaşanıyor. Ancak Türkiye’ye mi özgü bilmiyoruz, dolar artsa da, düşse de iPhone fiyatları her zaman zamlanıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER