Android Tabanlı Ses Kaydedici Çıktı!

0
37

Google Play Store’da ses kaydı için sayısız uygulama bulmanız mümkün. Ancak piyasada Android işletim sistemiyle çalışan ses kayıt cihazlarıyla karşılaşmanız pek olası görünmüyor. Philips bu noktada önemli eksikliklerden birini gidererek profesyonel kullanıcılara Android tabanlı ses kayıt cihazı SpeechAir’ı sundu.

4 inç büyüklüğünde 480 × 800 piksel çözünürlüklü Gorilla Glass cam ile kaplı IPS ekrana sahip SpeechAir, gücünü 1.6GHz frekans hızında çalışanCortex-A9 tabanlı çift çekirdekli işlemciden alıyor.

Android 4.4.2 işletim sistemiyle çalışan ses kayıt cihazında 1GB RAM yer alırken, dahili depolama tarafında ise 16GB alan bizleri karşılıyor.

16-04/24/nexus2cee_speechairhero-728x605.png

SpeechAir gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor

SpeechAir’e 2.700 mAh kapasiteli pil eşlik ediyor. Yerleştirme istasyonu aracılığıyla üç saatte tam dolum seviyesine ulaşan pil tek şarjla yaklaşık 12 saat ses kaydı gerçekleştirebiliyor.

Üzerine biri 360 derece olmak üzere üç adet mikrofon ve iki adet hoparlörkonumlandırılan SpeechAir, 15mm kalınlığında ve 116 gram ağırlığında metal çerçeveli gövdeye sahip.

Cihazın arka bölümünde aynı zamanda 5MP çözünürlüklü bir kamera yer alıyor ki, söz konusu kamera ile ses kaydı esnasında bile çekimler gerçekleştirmek mümkün. Ayrıca kayıtlar Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) kullanılarak şifrenebiliyor.

16-04/24/nexus2cee_dictaphone.jpg

Antimikrobiyal özelliği de bulunan SpeechAir, kablosuz bağlantı tarafındaBluetooth ve Wi-Fi özellikleriyle geliyor. Ürünün kutu içeriğinde ayrıcakulak içi kulaklık bulunuyor.

Philips, Android işletim sistemiyle çalışan ses kayıt cihazı SpeechAir’ın fiyatını resmi kanallar aracılığıyla açıklamadı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER