iPhone Artık Çanya ve Cüzdan Üretecek!

0
28

Apple, Samsung, HTC ve daha onlarca markanın akıllı telefonları, Çin pazarında taklit edilerek üretiliyor ve ülkemiz dahil olmak üzere dünya genelinde satışa sunuluyor.

Ancak, cep telefonlarında dokunmatik ekran devrimini başlatan telefon olarak nitelendirebileceğimiz iPhone’un, Çinli üreticiler arasında farklı bir yeri bulunuyor. Birçok taklit markaya dava açarak sürekli kazanan taraf olan Apple’ın, son zamanlarda Çin’de işleri iyi gitmiyor.

Çinli üreticiden iPhone çanta ve cüzdanlar!

Apple, iPhone markasını kullanarak çanta, cüzdan ve telefon kılıfı gibi ürünler üreten Xintong Tiandi Technology firmasına karşı açtığı davayı kaybetti.

16-05/04/basliksiz-2-1462366575.jpg

Pekin Yüksek Halk Mahkemesi tarafından verilen karar neticesinde, Xintong Tiandi firması iPhone markası altında ürünlerini üretmeye devam edebilecek.

iPhone markasının 2002 yılında Çin pazarında kaydettirildiğini belirten yetkililer, çanta üreticisinin ise iPhone markasını kullanmak için 2007 yılında izin aldığını belirtiyor.

Apple’ın bu durum karşısında nasıl bir tavır sergileyeceği büyük merak konusu iken, henüz firma tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER