Apple Bir Büyük Arsa Daha Aldı!

0
48

Apple, Samsung, Google gibi şirketler, kuruluş amaçlarının yanı sıra, değişen ve gelişen teknoloji eğilimlerine göre şirket politikalarında değişikliğe gitmeye devam ediyorlar.

Bu bağlamda telefon, televizyon vb. elektronik eşyaların üretimini halihazırda devam ettiren Apple, çevreci dostu olarak betimlenen elektrikli otomobiller, geleceğin otomobili olarak nitelenen sürücüsüz otomobiller konusundaki Ar-Ge çalışmalarını sürdürüyor.

Cupertino merkezli dev teknoloji şirketi, Apple markalı elektronik, sürücüsüz otomobillerinin test aşaması için devasa büyüklükte bir arsa satın aldı.

Wall Street Journal’ın yayınladığı, BGR’de yer alan rapora göre Apple’ın bu amaç uğruna satın aldığı arsa Silikon Vadisi’nde bulunuyor ve 800 bin metrekare boyutuna sahip.

16-05/06/apple-carplay-mercedes.jpg

Arsa Kimden Satın Alındı?

Apple’ın satın aldığı arazinin büyük bir parselinin Hudson Pacific Properties Inc. CEO’su Victor Coleman’a ait olduğu ifade edildi.

Silikon Vadisi’nde yıllar önce söz konusu arsayı eline geçiren Coleman konuyla ilgili yaptığı açıklamada, büyük teknoloji ve otomobil şirketlerinelektrikli otomobil çözümlerine ilgi göstereceğini öngördüklerini, bu yüzden bölgenin onlar adına önemini fark ettiklerini belirtti.

Ford, Tesla, Google, Apple, BMW, Mercedes ve daha birçok şirketin elektrikli otomobil çözümlerinin varlığının bölgedeki arazi değerini arttırdığını ifade eden Coleman, bölgenin şirketlerin Ar-Ge çalışmalarındaönemli bir rol oynadığını dile getirdi.

Apple’ın söz konusu devasa arsada, elektrikli ya da sürücüsüz otomobillerini geliştirmek adına ne tür çalışmalar yapacağı bilinmez; fakatCEO Coleman’ın da dediği gibi bölge gün geçtikçe daha fazla değerleniyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER