Açıklama geldi: App Store yenileniyor. İşte o yenilikler

0
8

Açıklama geldi: App Store yenileniyor. İşte o yenilikler

Apple'ın uygulama mağazası App Store'da değişim zamanı gelmiş gibi görünüyor. İşte App Store'da yaşanacak olan değişimler.

Geçtiğimiz haftalarda gelen raporlar Apple'ın uygulama mağazası App Store'u yenilemek adına özel bir ekip oluşturduğunu işaret ediyordu ve yakında App Store'un değişeceğinin sinyallerini veriyordu.

Bu konuda bugün Apple'ın Küresel Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Philip Schiller'dan açıklamalar geldi. Bugün The Verge'e konuşan Schiller, App Store'da yaşanacak olan değişimlerden söz etti.

Apple'ın önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan WWDC 16 etkinliğinde duyurulması beklenen yeniliklerden ilki hızlı uygulama onayıyla ilgili. Apple, mağazaya gönderilen uygulamaların yüzde 50'sini 24 saat içinde, yüzde 90'ını da 48 saat içinde incelemiş olmayı hedefliyor.

Sponsorlu uygulamalar

Ayrıca Apple sponsorlu uygulamalar yani reklamları da mağazaya dahil edecek. Tıpkı Google'ın arama motorunda uyguladığı gibi, Apple da uygulama mağazası içerisinde geliştiricilerden aldığı ücret karşılığında bazı uygulamaları sponsorlu olarak öne çıkaracak.

Abonelik payı düşüyor

Apple artık abonelik modelinde geliştiricilerden aldığı aldığı yüzde 30 payı, ikinci yıldan itibaren yüzde 15'e düşürecek.

"Öne Çıkanlar" bölümünde ise artık indirilen uygulamaları değil, devamlı yeni uygulamaları gösterecek olan Apple, daha hareketli, güncel bir mağaza oluşturacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER