Huawei Apple ve Samsung’a Kafa Tutuyor

0
35

Çin’in en büyük telefon üreticilerinden olan Huawei, görünüşe göre iddialı bir gelecek planlamasında. The Inquirer‘ın derlediği habere göre bu süreç öncelikle yeni Nexus telefonun yapımıyla başlıyor. Charlene Munilall, Huawei’nin tüketici tarafındaki genel müdürünün Gearburn‘e yaptığı açıklamaya göre Nexus 6P’nin halefi telefon şu anda üretimdeymiş.

Gerçi bu, daha önce yeni Nexus’un HTC’ye verildiği dedikodularıyla pek örtüşmüyor. Ama bu sene bir farklılık olabilir ve Google N’i kullanan iki farklı donanım birden piyasaya çıkabilir.

Ama bunun dışında başka bir röportajda Huawei’nin tüketici elektroniği yöneticisi Richard Yu, The Wall Street Journal‘a Daydream uyumlu sanal gerçeklik kitinin bu yıl piyasaya çıkacağını duyurdu.

İlk kez bu sene Google’ın I/O etkinliğinde duyurulan Daydream, Google’ın öngördüğü ölçülerde ve yapıda bir sanal gerçeklik platformu. Donanıma dair prototiplerle firmalara öncülük etmesinin yanında yazılımla da desteklenen bir Android sanal gerçeklik sistemi. Google, etkinlikte birçok büyük firmanın Daydread platformunda bulunduğunu müjdelemişti ama Huawei piyasada ilk olma şerefine nail olabilir.

Yu, diğer taraftan dünyada bir numaralı akıllı telefon üreticisi olmak istediklerinin de altını çizdi. “Bu uzun bir yarış, ama bizde sabır var” dedi.

Son olarak “Büyümemizin kaynağı amiral gemisi segmenti. Eğer lider üretici olmak istiyorsanız, yüksek segmenti idare etmelisiniz” diyerek sözlerini noktaladı.

Sonrası Huawei Apple ve Samsung’a Kafa Tutuyor Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER