Sony Xperia Z5 İçin Stamina Güncellemesi

0
45

Sony Xperia Z5 serisi akıllı telefonlarını güncelliyor. Android 6.0.1 sürümüne güncellenen telefonlara Stamina Modu geri geldi!

Haziran başından bu yana OTA (over-the-air, havadan) olarak sunulmaya başlanan 32.2.A.0.224 numaralı yazılım, Sony Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve ülkemizde satılmayan Z5 Dual modellerine de ulaşmaya başladı. Henüz Z5 Premium için güncelleme bulunmuyor ama yakın zamanda çıkacağını düşünüyoruz.

Stamina Modu, yeniden!

Bu güncellemedeki en büyük gelişme, 32.1.A.1.185 numaralı Android 6.0 Marshmallow güncellemesiyle ortadan kaybolan ve Android’in telefonu neredeyse işlevsiz bırakan güç koruma moduna mahkum olan kullanıcıların Stamina Modu’na tekrar kavuşması. Bu şekilde kontrollü performans sağlayan Stamina ve telefonu şık ve kameralı Nokia 1100‘a çeviren Ultra Stamina özellikleri yeniden hizmetinizde.

xperia_z5_guncellemeYazarın kullandığı Z5 Compact’tan alınan ekran görüntüleri.

Yeni güvenlik yamaları

Bu güncellemeyle birlikte Xperia Z5 serisi Android güvenlik güncellemeleri konusunda da elden geçirilmiş oldu. 1 Şubat 2016 güvenlik yaması seviyesinden 1 Nisan 2016 seviyesine terfi eden akıllı telefonlar artık daha güvenli. Aynı zamanda, bu iş için adanmış tuşa basmak sizi yoruyorsa güç düğmesine iki defa basmanız kapalı ekrandan sizi kamera yazılımına anında ulaştıracak.

HWP

Sonrası Sony Xperia Z5 İçin Stamina Güncellemesi Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER