Doom için ücretsiz DLC’ler yolda

0
4

Doom için ücretsiz DLC'ler yolda

Doom'un özellikle multiplayer tarafına yönelik yeni çalışmalar yapılıyor.

Doom'un multiplayer tarafına yönelik yeni güncellemeler yolda. id Software'dan Marty Stratton, geçtiğimiz günlerde Eurogamer'a konuştu ve birçok bilgi verdi. Görünüşe göre tek kişilik oyun modu sevilen, ama çoklu oyuncu modlarına tepkiler gelen Doom için bu yaz aylarında birçok güncelleme gelecek. Bunlar DLC paketi olarak da sunulabilir ve bir kısmı ücretsiz olacak.

Peki neler geliyor?

Örneğin, "özel maçlar" yolda. İsterseniz sadece arkadaş grubunuzla, özel harita ve silah ayarlamaları da yaparak maçlar yapabileceksiniz. Başka kimse sizin haritanıza dahil olamayacak ve böylece bir nevi hileli oyun tehlikesi de ortadan kalkmış olacak.

Ek olarak, online haritalara botlar da geliyor. Zaten bu yönde daha önce çalışmalar vardı ve şimdi oyunun tam sürümüne dahil edilecek. Bu sistemi, daha önce Return to Castle Wolfenstein ve Enemy Territory: Quake Wars'ta da çalışan John Dean hazırlıyor. Dean, aynı zamanda SnapMap'in arkasındaki isim.

Yapımcılar, bunların dışında pek bilgi vermiyor. Birkaç gün sonra E3 2016 başlayacak ve yakın bir zamanda da QuakeCon 2016 etkinliği var. id Software'ın Doom'a dair bu etkinliklerde bilgiler paylaşması muhtemel.

Doom (PC) inceleme

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER