Eyfel Kulesi, Türkiye’nin maçlarında kırmızı-beyaz olacak!

0
20

Eyfel Kulesi, Türkiye'nin maçlarında kırmızı-beyaz olacak!

Twitter'da gerçekleşen etkinlik sayesinde görünüşe göre Türkiye'nin maçının olduğu her akşam Eyfel Kulesi kırmızı-beyaz olacak.

Fransa'nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası bugün itibarıyla başlıyor. Turnuva öncesinde Twitter ile gerçekleşen özel işbirliği kapsamında, turnuvanın heyecanı sosyal medyaya taşınmış durumda. Bu anlamda Twitter'ın ülkelere özel hazırladığı hashtag'leri sizlere aktarmıştık.

Ayrıca özel organizasyonla Twitter'da atılan tweet'lere göre her gün en popüler tweet'ler belirlenecek ve buna göre Fransa'nın simgesi Eyfel Kulesi farklı renge bürünecek. Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre Eyfel Kulesi, her akşam Twitter'da en çok destek alan ülkenin renklerine bürünecek.

Türk kullanıcılardan yoğun destek

Öte yandan bunun duyurulmasının ardından Türk kullanıcılardan yoğun destek geldi. Eyfel Kulesi'nin desteğe göre ülkemizin renklerine bürünebileceğini öğrenen Türk kullanıcılar dünden beri destek için "#BizBittiDemedenBitmez" veya "#TUR" hashtag'li tweet'ler attılar.

Bununla birlikte Türk kullanıcılar son 24 saat içerisinde atılan tweet'lerin %40.4'lük dilimine hükmederek 1. sırada yer aldı. Ağırlıklı olarak Türk taraftarların attığı 397.000'den fazla tweet ile zirveye oturan A Milli Takımımız, en yakın rakibine de adeta fark attı. Türkiye'nin arkasında ikinci sırada yer alan Portekiz, %6.8'de kaldı.

Yani görünüşe göre ülkemizin maçı olduğu her gün Eyfel Kulesi kırmızı beyaz olacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER