Moto Z’nin kullanım süresi tüm dünyada aynı değil!

0
17

Moto Z'nin kullanım süresi tüm dünyada aynı değil!

Yeni açıklanan Moto Z hakkında başka bir detay daha ortaya çıktı.

Moto Z ve Moto Z Force resmiyete kavuştu, her iki telefon Moto X ve Moto Droid serisinin yerini aldı. Görünüşe göre telefonlar eylül ayında satışa sunulacak.

Moto Z Force'da 3500 mAh, Moto Z'de 2600 mAh kapasiteli pil var. Telefonların pil ve ana kameraları dışında geri kalan özellikleri aynı. Aradaki 1.8 mm'lik kalınlık ve daha yüksek megapiksel için Force modeline biraz daha para vermek gerekecek. Pil konusunda Moto Z'nin alışılmadık bir yönü keşfedildi.

Motorola'ya göre Moto Z'nin pili Amerika, Kanada ve Avrupa'da ortalama 30 saatlik kullanım süresi sunarken, diğer ülkelerde ise bu süre 24 saat! Ayrıca telefon 15 dakikalık şarjla Amerika, Kanada ve Avrupa'da 8 saatlik kullanım sağlıyor, diğer ülkelerde ise 7 saat. TurboPower şarj da bile 1 saatlik fark var.

Açıkçası farklı bölge pazarlarındaki Moto Z'nin daha düşük pille çıkıp çıkmayacağından emin değiliz. Yapılan resmi açıklama, Moto Z'de 2600 mAh değerinde pil olduğunu üstüneydi. Motorola ve Lenovo bu ilginç noktaya açıklık getirecektir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER