Bill Gates’ten 100.000 tavuk!

0
21

Son yıllarda imza attığı yardım kampanyalarıyla bilinen yazılım devi Microsoft'un kurucusu Bill Gates kişisel blogu GatesNotes'ta ilginç bir tartışma başlattı. Gates, günde yalnızda 2 dolar kazansaydı nasıl yaşayacağı sorusunu ortaya attı ve halihazırda dünyada bir milyar insanın bu durumda olduğuna işaret etti.

Gates konuyla ilgili gönderisinde ayrıca yoksul insanlar için kümes hayvanlarının önemine de değindi. Bu doğrultuda Gates Vakfı'nın da Sahra Altı Afrika Bölgesi'ndeki kümes hayvancılığı için sürdürülebilir pazar sistemleri yaratmak için çalıştığı da belirtiliyor. Gates ayrıca Heifer International'la yaptıkları bir işbirliği üzerinden okuyucularının da bu projeye yardımcı olabileceklerini açıklıyordu.

Gates, okuyucularının nasıl yardımcı olabileceğini ise şu sözlerle açıklamıştı: "Bu makaleyi okuyorsanız ve tek soruyu cevaplarsanız, ben de Heifer aracılığıyla sizin adınıza yoksul bir aileye bir tavuk sürüsü bağışlayacağım."

Gates ayrıca bu sorunun oldukça basit olduğunu ve yanlış cevap verseniz bile bunun ardından yeniden cevaplayabileceğinizi söylüyordu. Çok kısa sürede sona eren kampanya sonrasında Gates, 100.000 tavuğu bağışladığını duyurdu.

Konuyla ilgi detaylı bilgileri, Gates'in bu sayfasında bulabilirsiniz…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER