Çocuklarınızı takip edin

0
40

Türkiye'nin Dijital Dönüşümü'ne liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone'un, 4.5G teknolojisinin avantajlarından yararlanarak hayata geçirdiği 4.5G uyumlu"Vodafone Servis Takip Sistemi" ile çocukları okul servislerini kullanan aileler artık endişelenmiyor.

Vodafone'un Gaziantep'in en köklü eğitim kurumlarından Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) ile birlikte Türkiye'de ilk kez hayata geçirdiği pilot projeyle veliler ve okul yönetimi, servislerdeki çocukları diledikleri her an takip ve kontrol etme imkanına kavuştu. Veliler, mobil cihazlarından 4.5G hızıyla eriştikleri yüksek kalitedeki canlı yayın sayesinde nerede olursa olsunlar,servis görevlilerinin davranışlarını ve çocuklarının güvenli bir şekilde okula ve eve ulaşıp ulaşmadıklarını takip edebiliyor. Bununla sınırlı kalmayan sistem, ailelerin çocukların emniyet kemeri takıp takmadıkları, servislerin konumu gibi diğer detaylara da hakim olmasını sağlıyor. Servis araçlarının bulundukları noktayı da rahatlıkla takip edebilen sistem,aracın öğrenciyi alacağı veya bırakacağı konuma yaklaşmadan önce velilerin cep telefonlarına uyarı niteliğinde bir mesaj iletiyor.

Proje, Türkiye geneline yayılacak

Ailelerin en çok endişelendikleri konulardan biri olan okul servislerinin artık rahatlıkla takip edilebildiğini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi;

"4.5G Uyumlu Vodafone Servis Takip Sistemi ile Türkiye'de yeni bir dönemi başlatmak için düğmeye basıyoruz. Gaziantep'te uyguladığımız pilot proje, 4.5G teknolojisinin faydalarını Türkiye'deki tüm eğitim kurumlarıyla buluşturacak bir süreci başlatıyor. Anne ve babaların endişelerini mobil teknolojilerin gücüyle gidereceğiz. Sistem sayesinde aileler ve okul yönetimleri, öğrenciler evlerine ya da okullarına ulaşana kadar her detayı canlı yayınla takip edebiliyor. Sabah servise binen çocukların kendilerini güvende hissetmeleri ve servis soförlerinden kaynaklanabilecek sorunlarla karsılaşmamaları ciddi öneme sahip. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen bir araştırmaya göre velilerin %49.8'i, ögrencilerin ise %42,1'i servislerin okul güvenliginde önemli etken oldugunu düşünüyor.Yine Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırma projesi olan "Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı" (PISA) testinde Finlandiya'nın sonuçlarının OECD ülkelerinin ortalamasından yüksek olmasının nedenleri araştırıldığında 4 ana nedenden birinin "öğrencilerin kendilerini güvende hissetmeleri olduğu" görülmüş. Dijitalleşmenin bize sunduğu olanaklar bununla da sınırlı değil. Vodafone olarak, servis araçlarının tek merkezden ve tek ekrandan kontrol edilmesini sağlıyoruz. Böylelikle, kurum ve işletmelere etkin sürücü performansı takibi ile yönetim kolaylığı da sunuyoruz. Vodafone Yarına Hazırım Platformu ile Türkiye'deki tüm kurumların dijitalleşme endeksini çıkarabiliyoruz. Kurumların dijitalleşmelerini artıracak tüm çözümlerimiz finansal kârlılıklarına da olumlu katkı sağlıyor. Servis araçlarının daha etkin kontrol edilmesini sağlayan 4.5G Uyumlu Servis Takip Sistemi gecikmeleri azaltıyor, ciddi oranlarda tasarruf yapılmasına imkan tanıyor.İlk kez Gaziantep'te uygulamaya koyduğumuz bu projeyi,Türkiye geneline yaymayı hedefliyoruz."

Vodafone, okulların dijitalleşme endeksini çıkarıyor

Proje kapsamında, öncelikle Vodafone Yarına Hazırım Ekibi tarafından 2.000'e yakın öğrencisi ve modern eğitim kampüsüyle 52 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Gaziantep Kolej Vakfı'nın dijitalleşme endeksi çıkarıldı. Sonrasında kurumun ihtiyaçları tespit edilerek, gerekli öneriler sunuldu. Servislerde yaşanan sıkıntıları azaltmayı hedefleyerek işe koyulan ekip, servislerin ve öğrencilerin güvenliğini sağlayan, ailelerin ve okul yönetiminin de takip edebildiği 4.5G uyumlu Vodafone Servis Takip Sistemi'ni hayata geçirdi. Yapılan çalışmalar sonrasında servis araçlarının tam güvenliği sağlanırken,araç gecikmeleri %20 oranında azaltıldı. 4.5G uyumlu Vodafone Servis Takip Sistemi hakkında bilgilendirilen velilerin servislerdeki çocuklarını takip edebilmeleri sağlandı. Cep telefonlarına indirilen ücretsiz uygulama ile okul servis araçlarını takip eden veliler, Vodafone Süpernet 4.5G kalitesi ile yüksek çözünürlükte gerçekleşen canlı yayınla servisleri izleyebilir hale geldi. Ayrıca, Vodafone Yarına Hazırım Ekibi'nin çalışmaları ile Gaziantep Kolej Vakfı'nın %45 olan dijitalleşme endeksi de %90'a yükseltildi.

Kurumların yarına ne kadar hazır olduklarını ve hazır olmak için neye ihtiyaç duyduklarını anlamaya yardımcı olan Vodafone Yarına Hazırım Platformu, Türkiye'deki kurum ve işletmelerin dijitalleşme endeksini belirleyerek, ihtiyaçlarını ortaya çıkarıyor. Sonrasında bu ihtiyaçları kapsayan, karlılığı artıracak çözüm önerilerini sunuyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER