Windows 10’da neler oluyor?

0
23

Microsoft'un Windows 10'a ücretsiz geçiş için sunduğu fırsat ve yükseltme politikası, internette sayısız kullanıcının öfkesiyle karşı karşıya kaldı. Peki sorun, tam olarak nereden kaynaklandı, kullanıcıları memnun etmesi gereken bir kampanya, neden Microsoft'a yönelen bir nefrete dönüştü?

Windows 10 yükseltmesi, çoğumuzun ilk gün, gözü kapalı kabul ettiği bir fırsattı. Ancak Windows'un önceki sürümlerine, genellikle Windows 7'ye alışan bazı kullanıcılar, durduk yerde açılabilen "Windows 10'u Alın" pencerelerinden sıkılmaya başladılar. Bu hatırlatıcılar, küçük şikayetlerin yanında, internette eğlence konusu oldu. GWX uyarısı bir defasında canlı yayında bir hava durumu sunucusunun karşısına çıkarak, haritanın üzerini kapladı.

Sorun nedir?

Yükseltme hatırlatmalarından kurtulmak için kullanıcıların "önerilen güncellemeleri" kapatmış olmaları ve karşılarına çıkan her uyarıyı yok saymış olmaları gerekiyor. Yani yükseltmeyle uğraşmaktan ziyade, onu iptal etmekle uğraşmanız gerekiyor.

Bir uyarı penceresinde Windows 10 yükseltmesini iptal etmenin veya yeniden planlamanın tek yolu, dışarıdaki bir web sayfasına giden bir bağlantıya tıklamaktan geçiyor. Microsoft'un Windows 7 ve 8 kullanıcılarına karşı bu derece saldırgan bir tavır izlemesi, doğal olarak birçok müşterisinin tepkisine yol açtı.

Sonraki Sayfa 1 / 2

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER