HP’nin yeni yazıcı çözümleri

0
13

HP bugün yaptığı açıklamada, BT yöneticilerinin yazıcı ortamlarını daha mobil, güvenli ve üretken hale getirmelerine yardımcı olacak yeni mobil ve iş zekâsı yazılımlarını duyurdu. Yeni ürünler içerisinde şunlar bulunuyor:

  • Kurumsal ağlarda mobil cihazlar kullanılarak yazıcılardan baskı alınmasını kolaylaştıran yeni mobil yazıcı yazılım
  • BT'nin yazıcı performansını artırması için baskı işleyişini daha iyi anlamalarına ve optimize etmelerine yardımcı olacak yeni iş zekâsı araçları

Konuyla ilgili açıklama yapan HP Türkiye Baskı Sistemleri Kategori Müdürü Serkan Bayır, "Müşterilerimiz, çalışanların verimliliğini artıran yazıcı altyapılarına ihtiyaç duyuyor. HP olarak bugün duyurduğumuz çözümler ile BT yöneticilerinin mobilite, yönetim ve güvenliği artırarak daha fazla üretkenlik sağlayacak şekilde hızlı ve güvenilir bir yazıcı ortamı sunmasını sağlıyoruz." dedi.

Mobil cihazlardan gelişmiş baskı alma

HP JetAdvantage Connect yazılımı, bir uygulama açmaya veya yazıcı sırasına baskı göndermek için e-posta yollamaya gerek olmaksızın mobil cihazlar üzerinden PC'lerdekine benzer yenilikçi bir deneyim ile kurumsal ağlar üzerinden baskı almayı mümkün kılıyor. Ayrıca bu yazılım, yazıcı işlemlerini mobil cihazlar üzerinden mümkün kıldığı ve özel sunucu kullanımını ortadan kaldırdığı için BT'nin maliyetlerini düşürüyor ve işlerini kolaylaştırıyor. BT'nin, PC tabanlı yazıcı altyapısını yönetmek ve ayarlamak için kullandığı araçları güçlendiriyor. Şu an Android cihazları destekleyen HP JetAdvantage Connect için iOS desteği ise Haziran'ın sonlarına doğru gelecek. Diğer mobil platformalar için destekler gelecekte eklenecek.

Mobil cihazlardan daha güvenli baskı

  • HP Access Control Secure Pull Print çözümü, HP Access Control çözümü içerisinde yer alan yazıcı doğrulama özelliklerini ayrı bir pakette düşük fiyata sunuyor. Bu çözüm sayesinde BT, PC'lerden gelen baskı işlemleri için kullandıkları koruma ve izleme özelliklerinin aynısını mobil cihazlardan gelen baskı işlemleri için de kullanabiliyor.
  • HP Access Control 15.2 çözümü en son güvenlik protokolleri ile güncellenirken birden fazla domain barından BT ortamları genelinde çıktı alımını mümkün kılıyor.

Chromebooks için daha iyi BT yazıcı yönetimi

Chromebooks için yerel baskıyı mümkün hale getiren HP Print for ChromeTM uygulaması GoogleTM yönetici konsolu ile çalışacak şekilde güncellendi. Güncelleme sayesinde BT, çok daha fazla Chromebooks genelinde bu uygulamayı kurabiliyor ve yönetebiliyor.

İş zekâsı çözümleri ile daha fazla üretkenlik

HP Managed Print Services (Yönetilebilen Baskı Hizmetleri) müşterileri için yazıcılarda sorunları yaşanmadan önce önlemeyi sağlayan prediktif modelleme ile birlikte yazıcıların işleyişini şeffaf bir şekilde izlemelerini mümkün kılan yeni iş zekâsı araçları sunuldu. Bu yeni araçlar, HP ile iş ortaklığı yapan müşterilerin bilgiye dayalı kararlar almasını ve yazıcılarının üretkenlik, güvenlik ve maliyet tasarrufu odaklı optimize edilmesini sağlıyor.

  • HP Device Control Center çözümü, cihazların gerçek zamanlı durumları ve konumları hakkında bilgi vererek interaktif cihaz yönetimi sunuyor.
  • HP Instant Fleet Insights çözümü ise gelişmiş raporlama ve analiz özellikleri ile hizmet geçmişi, firmware versiyonu, cihazların yapısı ve cihaz kullanımı gibi veriler sağlıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER