iOS 10’un WWDC’de duyurulmamış bazı yenilikleri

0
12

iOS 10'un WWDC'de duyurulmamış bazı yenilikleri

Her şey sadece etkinlikte açıklananlarla sınırlı değil. İşte iOS 10'un bilinmeyen diğer yüzü.

WWDC 2016 nihayet dün akşam başladı, merakla beklenen iOS 10 tanıtıldı. iOS 10'da değiştirilen kilit ekranı, 3D Touch ile daha fazla etkileşim, Fotoğraflar uygulamasında yapılan geliştirmeler gibi yenilikler var. Bunlara ek olarak WWDC'de üstünde durulan diğer bir konu da Apple Music oldu. Şirket, Apple Music uygulamasında tasarım değişikliğine gitmiş, ayrıca şarkı sözleri Apple Music'e eklenmiş. Merak ettiğiniz bir şarkının sözlerini kolay şekilde görebilirsiniz. Homekit temelli Home uygulaması iOS 10'daki yerini alırken, News uygulamasında da bir takım yenilikler var. Gerçi News'i ülkemizde kullanamıyoruz, bu da ayrı bir konu.

Bahsettiklerimiz buzdağının görünen yüzü, bir de görünmeyen ve dipte kalan bazı yenilikler var. Apple, gizli kapaklı olarak bazı yenilikleri iOS 10'a ekledi. Mesela iPad için yeni kamera arayüzü var, bununla birlikte fotoğraflarda otomatik iyileştirme geliştirilmiş durumda. Kısaca listeleyecek olursak, söz edilmeyen bazı yenilikleri şöyle sıralayabiliriz:

-Kameranın daha hızlı açılması

-iPad'de yeni kamera arayüzü

-Canlı Fotoğraflar stabilizasyonu

-Canlı Fotoğraflar için Canlı Filtreler

-Fotoğraflarda geliştirilmiş otomatik iyileştirme

-Mail filtreleri

-Fotoğraflarda parlaklık ayarlama çubuğu

-Takvimde yer önerileri

-Daha hızlı FaceTime bağlantısı

-Mesajlardaki eklerin daha hızlı gönderilmesi

Şimdilik söz edilmeyen birkaç tane yenilik, değişiklik bu şekilde. Kamera konusunda yapılan geliştirmelerin, iPhone 7 Plus temelli olduğuna dair bir iddia ortaya atıldı. iOS 10'un beta testi başladığında, beta kullanıcıları tarafından daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER