İşte iOS 10!

0
26

Apple bugünkü geliştirici etkinliği WWDC'de iOS 10'u ve geliştiricilere özel birçok yeniliği ortaya çıkardı. iOS 10'un çift hanelere ulaşmasını kutlayan Apple, mobil işletim sisteminde irili ufaklı birçok geliştirme ve değişiklik yaptı. İşte iOS 10'un en önemli yenilikleri.

Kilit ekranı geliştirmeleri: Baştan aşağı yenilenen kilit ekranı, artık zengin mesajlar ve etkileşimli durum güncellemelerini gösterebiliyor. 3D Touch'ı destekleyen kilit ekranı, tüm uyarıları bir kerede temizlemeye, müzik uygulamasına veya kameraya hızla ulaşmaya olanak tanıyor.

Siri sonunda geliştiricilere açıldı: Bu önemli bir yenilik, çünkü bu yenilik sayesinde yakında Siri'den belirli uygulamaları açıp, istediğiniz eylemleri gerçekleştirmesini talep edebileceksiniz. Siri'nin uzun süredir ihtiyaç duyduğu bu yenilik, onu üçüncü parti uygulamalarla çalışabilen Google Now'a yaklaştıracak.

Quick Type artık daha iyi: "Derin öğrenme" ve yapay zekadan faydalanan Quick Type klavye, örneğin bir arkadaşınız sizde bir eposta adresi sorduğunda, bu kişiyi kişileriniz arasında bulup, öneri olarak gösterebilecek. Dahası klavye, takviminizi ve arattığınız yerleri kontrol edip, müsait olup olmadığınızı takip edecek.

Fotoğraflar da yapay zekayla güçleniyor: Google Photos'ta olduğu gibi Apple da Fotoğraflar uygulamasında yüzleri ve nesneleri tanıyabilecek; bunun yanında yolculuklarınızı algılayarak küçük koleksiyonlar oluşturabilecek.

Maps yenilikleri: Maps artık CarPlay ile daha derin bir entegrasyona sahip ve geliştiricilere açık.

Sonraki Sayfa 1 / 3

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER