WhatsApp’ın gizli işlevleri!

0
51

WhatsApp'ın en son güncellemesiyle WhatsApp'ı açmadan mesajlara cevap verebilme gibi yeniliklere kavuştuk. Peki popüler sohbet uygulamasının son sürümünde ilginizi çekebilecek başka hangi yenilikler var?

En çok kimle konuşuyorsunuz: iOS kullanıcısı iseniz, en çok hangi arkadaşınızla sohbet ettiğinizi bulmak için Ayarlar'ı açın ve Hesap > Bellek kullanımı yolunu izleyin. Burada hangi kişiye toplam kaç mesaj gönderdiğinizi bulabilirsiniz.

Kalın, italik yazın: Yeni metin biçimlendirme seçenekleri sayesinde yazdığınız mesajları kalın, italik veya üstü çizili hale getirebilirsiniz. Kalın yazmak için *metin* italik yazmak için _metin_ üstü çizili şekilde yazmak için ~metin~ şeklinde yazın.

Ayarlara hızla ulaşın: Kişilerin fotoğrafına uzun dokunarak sohbetleri belirli bir süre sessize alabilirsiniz.

Video kaydedin: WhatsApp'ın son Android güncellemesi, uygulama içerisinden hızla video kaydı yapmanıza ve arkadaşınızla paylaşmanıza izin veriyor.

Fotoğraf ve video kaydetmeyi kapatın: Telefonunuzdaki alan kısıtlıysa, WhatsApp'ın size gelen resimleri ve videoları otomatik olarak kaydetmesinin önüne geçebilirsiniz. Ayarlar > Veri kullanımı yolunu izleyin ve "Otomatik medya indirme" altında hangi dosya türlerinin otomatik olarak indirileceğini seçin.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER