WWDC 16: OS X, macOS oldu. Apple Pay ve Siri desteği geldi

0
15

WWDC 16: OS X, macOS oldu. Apple Pay ve Siri desteği geldi

Apple'ın masaüstü işletim sisteminin ismi artık macOS olarak anılacak. Tıpkı iOS, watchOS ve tvOS gibi.

Apple'ın merakla beklenen WWDC 2016 geliştiriciler konferansı başladı. San Francisco'daki Bill Graham Civic Auditorium'da başlayan etkinlikten haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Apple, masaüstü için geliştirdiği işletim sistemi OS X'in isminin artık macOS olarak adlandırılacağını açıkladı.

Düzeni tercih eden Apple, iOS, watchOS ve tvOS'un ardından OS X'in adını da bu modaya uyduruyor ve OS X'in adını macOS'a çevirdi. macOS'un ilk sürümünün ismii ise Sierra olarak adlandırılacak!

Kilidi Apple Watch ile açılacak

İsminin dışında yenilikleri içeren macOS, Auto Unlock olarak adlandırılan özellikle geliyor. Bu özellik sayesinde Mac bilgisayarın kilidini Apple Watch ile açmak mümkün olacak.

Diğer tarafatn Universal Clipboard özelliği ile ise kopyalama panosunun aynı hesap altındaki tüm Mac ve iOS cihazları arasında kullanılabilmesini sağlayacak.

Siri ve Apple Pay desteği

macOS'a gelen yeniliklerin arasında Siri ve Apple Pay desteği de bulunuyor. Siri desteği ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında Apple Pay ise mobil cihazlarda olduğu gibi cihazı bir ödeme terminaline yaklaştırarak değil, Safari üzerinden gerçekleştirilen web tabanlı ödemelerde sunulacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER