Telefon satışlarında Çinli istilası. Microsoft ve Sony listede yok!

0
14

Telefon satışlarında Çinli istilası. Microsoft ve Sony listede yok!

Yeni yayınlanan raporlar, telefon pazarında dengelerin ne kadar değiştiğini çok net bir şekilde bizlere gösteriyor.

Son dönemde Çinli akıllı telefon üreticilerinin yükselişi herkesin malumu. Bu anlamda Çinli Huawei, son dönemde akıllı telefon pazarında üçüncülüğe kadar yükselmiş ve bu alanda gözünü zirveye diktiğini açıklamıştı. Bunun dışında Oppo, Xiaomi gibi Çinli firmaların da ciddi bir yükselişi söz konusu.

Bu anlamda yayınlanan son rapor ise, akıllı telefon pazarındaki Çinli istilasını ve dengelerin ne kadar değiştiğini gözler önüne seriyor.

Microsoft ve Sony listede yok!

IC Insights tarafından yayınlanan rapora göre, yılın ilk çeyreğinde Microsoft'un telefon satışları 2.3 milyonda, Sony'nin ise 3.4 milyonda kaldı. Bu satışlarla birlikte bu iki dev firma da araştırmada yer alan 12 isimli listede kendine yer bulamadı.

Samsung yine zirvede

Güney Koreli Samsung bu alanda birinciliğini sürdürüyor. Firma ilk üç ayda 81.5 milyon telefon satmış. Apple ise 51.6 milyon ile ikinci.

Listede 8 Çinli firma var

Öte yandan şu an en büyük akıllı telefon üreticileri listesinde 12 ismin 8'i Çinli firma. Bu firmalar ise şu şekilde; Huawei (3.), Oppo (4.), Xiaomi (5.), Vivo, ZTE, Lenovo, TCL ve Meizu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER