Video özellikli diş fırçasıyla çürüğe geçit yok

0
9

Video özellikli diş fırçasıyla çürüğe geçit yok

Prophix isimli diş fırçası, diş fırçalama alışkanlığınızı düzenleyecek, fırçalanmayan yerleri gösterecek.

Dişlerin fırçalanması, herkesin bildiğini sandığı bir temizlik alışkanlığı. Ancak dişleri etkin ve iyi bir şekilde fırçalamak konusunda birçok kişi sınıfta kalıyor. Dişlerini her gün en az iki kez fırçalayan ancak yine de diş çürüğü şikâyetiyle dişçilerin kapısını aşındıran çok sayıda insan var.

Bu soruna çözüm bulmak için diş sağlığı teknolojileri üzerine çalışan ABD'li Ovni firması akıllı bir diş fırçası geliştirdi. Prophix adlı diş fırçasına takılı kamerası sayesinde kullanıcılar, dişlerinde iyi fırçalayamadıkları yerleri görebiliyor. Böylece diş plakları ve çürüklerin önüne geçiliyor. Cihaz ayrıca kullanıcının ne kadar sıklıkta dişlerini fırçaladığını kaydediyor. Prophix'de dönerek çalışan bir diş fırçası, dişçilerin diş plağını temizlemekte kullandığına benzer bir ana gövde, diş eti masaj aparatı ve ulaşılması zor yerleri görmek için bir ayna bulunuyor.

Fiyatı ne kadar?

Fiyatı 400 dolar (1170 TL) olan akıllı diş fırçasıyla birlikte kullanıcılara ağız sağlıklarını nasıl geliştirebileceklerine dair bir de rehber sunuluyor.

Kaynak: Sabah

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER