Samsung Galaxy Note 7 seri üretime girmeye hazırlanıyor

0
14

Samsung Galaxy Note 7 seri üretime girmeye hazırlanıyor

Merakla beklenen cihazlardan biri olan yeni nesil Note'un üretim bandındaki zamanı belli oldu.

ETNews'in endüstri kaynaklarına dayandırdığı raporuna göre, Samsung, yeni Note 7'yi üretmeye başlamak için parça siparişine başladı ve bu gelişme aynı zamanda seri üretim detaylarını da ortaya koydu.

Samsung, temmuz ayında seri üretime başlayacak. Temmuz ve ağustos aylarında toplamda 5 milyon ünite Note 7 üretilecek (Temmuzda 2.5 milyon, ağustosta 2.5 milyon). Geçen sene çıkan Note 5'te de benzer strateji uygulanmıştı, Samsung anlaşılan yeni Galaxy Note'un talep ve satış sonucu bekleyip, buna göre üretim planını değiştirecek.

Kaynağa göre Güney Koreli üretici New York'ta düzenleyeceği etkinlikle birlikte, tanıtımla aynı zamanda satışlara da başlamak istiyor. Erken satış, Samsung'u rakiplerinin daha önüne geçmesine neden olacaktır. Ayrıca dev teknoloji şirketi yaklaşmakta olan iPhone 7'nin satışlarını da kesmek istiyor.

Samsung Galaxy S7 edge inceleme (SM-G935F)

Gelelim raporun en dikkat çekici kısımlarından birine. Kaynak çift tarafı kavisli olan edge modelinin, Note serisinde bir ilk olarak Note 7'le birlikte satışa çıkacağını vurguladı. Böylece Note 7 edge modelini bir kere daha onayladı. Son bomba bir iddia daha var, ETNews'in kaynağından farklı bir tedarik zinciri kaynağı, Samsung'un kavisli ekranda bir takım yenilikler yaptığını ve Note 7 edge'in kavisli ekran için ilk defa uygulanan bazı yazılımsal özelliklere sahip olduğunu ileri sürdü. Şimdilik söylentiler bu kadar. Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER