Makerhane Yaz Kampı ile Çocuklar Robot Yapmayı Öğrenecek

0
30

Makerhane

İlk ve orta öğretim kurumları gelecek hafta itibariyle kapanıyor ve öğrenciler yaz tatiline giriyor. Yeni şeyler öğrenmeye açık çocuklar için Makerhane Yaz Kampı ise yaz tatili bambaşka bir boyuta taşıyor.

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde, kocaman bir parkın hemen yanında, yeşillikler içinde bulunan Makerhane, sunduğu bu yaz kampıyla çocukların ilk robotlarını tasarlamasını hedefliyor. Programlama ve robotiğe kolay bir başlangıç amacıyla hazırlanan müfredat ile eğlenceli bir öğrenme ortamı sunacak olan yaz kampı, 20 Haziran’da başlayacak. Üstün zekâlı çocuklara eğitim veren Artistanbul ve Makerhane’nin ortaklığıyla gerçekleştirilen kampın ilk eğitimleri, Makeblock Mbot ve Makey Makey ile robot geliştirme atölyeleri olacak.

Geçen sene Kickstarter’da fonlanan ve hedeflenen rakamın 15 katı kadar bir bağış toplayan Makeblock Mbot, standart olarak 45 parçadan oluşan bir robot. Mbot’a yeni modüller ve özellikler eklenebiliyor ve Mbot, dünyanın en yaygın programlanabilir robot platformlarından biri olma özelliği taşıyor. Kampın diğer eğitimi olan Makey Makey de bilgisayarınızın neredeyse her şeyi bir klavye olarak algılamasını sağlayan bir elektronik eğitim seti olarak adlandırılabilir. Örneğin, Makey Makey sayesinde bir oyun hamuruyla Mario oynayabilir ya da bir meyve ile piyano çalabilirsiniz!

20 Haziran – 22 Haziran tarihleri arasında Makerhane Yaz Kampı’nda gerçekleştirilecek olan bu eğitimlere aşağıdaki bağlantıdan kayıt olabilirsiniz.

http://www.robotistan.com/mbot-atolyesi-20-21-22-haziran-2016

Sonrası Makerhane Yaz Kampı ile Çocuklar Robot Yapmayı Öğrenecek Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER