iOS 10’da birçok kullanıcının istediği kısa yol keşfedildi!

0
34

iOS 10'da birçok kullanıcının istediği kısa yol keşfedildi!

Uzun zamandır olması istenen hücresel veri yolu bulundu. Apple gelecekte ne yapacak?

Apple, WWDC 2016'da iOS 10'un bazı özelliklerini tanıttı, ama çoğunu duyurmadı. Gizli kalan yenilikler ise beta sürümünün yayınlanması ve kodların karıştırılmasıyla ortaya çıktı. Bu özelliklerden belki de en önemlisi ise iOS geliştiricisi Andrew Wiik tarafından bulundu. Wiik hücresel veri kısa yolunun Denetim Merkezi'nde olabileceğini ortaya koydu.

Yayınlanan ekran görüntüsüne baktığımız zaman ekranın dönmesini engelleyen kilit tuşunun yanında, başka bir kısa yolun olduğunu görüyoruz.

Konuyu biraz daha açalım. iOS 10'da ControlCenterUI adında bir framework var. Bu framework içinde "CCUICellularDataSetting" class'ı bulunuyor. iOS simülatöründe çalıştırıldığı zaman, Denetim Merkezi'nde çalışıyor. Şu anda simge eksik olmakla birlikte, seçenek aktif edildiği zaman rengi değişiyor. Ayarlar>Hücresel>Hücresel Veri seçeğini açtığımız zaman da renk yeşil oluyor, bu bakımdan uyumlulular. Tabii ki en başta belirttiğim gibi, bu kısa yol sonraki beta sürümlerinde ve 10.xx güncellemelerinde gelebilir. Gerçi Apple'ın sağı solu belli olmaz, bazı zamanlar en başta koyduğu bir özelliği, sonraki güncellemeyle kaldırabilen bir şirket. Bu da kötümser diğer olasılık.

Apple'ın bahsetmediği yeni özellik: RAW fotoğraf

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER