Google Chrome, pil testinde sınıfta kaldı! Microsoft Edge fark attı

0
13

Google Chrome, pil testinde sınıfta kaldı! Microsoft Edge fark attı

Özellikle RAM konusunda eleştirilen Google Chrome bu sefer Microsoft'un gerçekleştirdiği pil testinde sınıfta kalmış gibi görünüyor.

Google'ın geliştirdiği internet tarayıcısı Chrome, kullanıcı sayısı bakımından rakiplerinden bir hayli önde. Ancak bu tarayıcının performansının yanında bazı konularda ciddi eksikleri bulunuyor. Halihazırda "RAM" tüketimi konusunda bir hayli eleştirilen Chrome şimdi ise Microsoft tarafından bir pil testine sokuldu. Ortaya ise Google Chrome kullanıcıları ciddi hayal kırıklığına uğratacak sonuçlar çıktı.

Fark yedi!

Microsoft gerçekleştirdiği testte, dört tane aynı model bilgisayarı ve dört farklı tarayıcıyı kullandı. Bu tarayıcılar Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Google Chrome ve Opera. Microsoft testte tam şarj olan bilgisayarların fişlerini aynı anda fişten çekti ve tüm tarayıcılarda aynı HD videoyu oynatmaya başladı.

Testte ilk pes eden Chrome'lu bilgisayar oldu. Pili çok hızlı tüketen Chrome'lu bilgisayar sadece 4 saat 19 dakika dayanabildi. Chrome'u ise 5 saat 9 dakika ile Firefox, 6 saat 18 dakika ile Opera ve 7 saat 22 dakika ile Microsoft Edge izledi.

Yani Microsoft Edge, Chrome'a oranla %70 daha fazla pil ömrü sağladı.

İşte o test;

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER