Nihayet uzaylıların mega yapıları gizemi çözülebilir!

0
7

Nihayet uzaylıların mega yapıları gizemi çözülebilir!

KIC 8462852 yıldızının sır perdesini aralamak için Kickstarter projesi başlatıldı.

Geçtiğimiz sene KIC 8462852 yıldızının parlaklığının, düzensiz aralıklarla artıp azaldığı (Aşağı yukarı %20 oranında) ortaya çıktı, periyodik olmayan bu artış azalış doğal nedenlerle bir türlü açıklanamayınca, uzaylıların devasa yapıları teorisi ortaya atıldı. Tartışma konusu olan bu gizem için Kickstarter'da fon toplandı.

Yale astronomu Tabby Boyajian tarafından oluşturulan gözlem projesi, 30 gün içinde 100 bin dolara ulaştı. Bir sonraki adım ise lojistik olarak anlamak için yapılacak olan gözlemler olacak. Gözlemler ise en erken bu yaz sonunda başlayacak.

Uzaylı medeniyeti dışında yıldızın yapısındaki bir bozulmanın, birden fazla kuyruklu yıldızın veya bilinmeyen başka bir astronomik fenomenin ışığın azalıp artmasına neden olduğuna dair teoriler var. Tabii ki en çok ilgi çeken, birçok kişi tarafından söylenen teori ise yıldızın enerjisini kullanan devasa bir yapı veya yapılar olduğu üzerine. Tabii gökbilimciler için en önemlisi ise mevcut bulguları çoğaltmak ve daha tutarlı veriler elde etmek.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER