Sanal gerçeklik oyun pazarını daha fazla etkileyecek

0
12

Sanal gerçeklik oyun pazarını daha fazla etkileyecek

Yeni bir rapor sanal gerçekliğin yaygınlaştıkça, oyun kültürünü yeniden şekillendireceğini işaret ediyor.

Taze yayınlanan bir araştırma raporuna göre PC tedarik zincirinde yer alan üreticiler, VR'ın (Virtual Reality/Sanal gerçeklik) gelecekteki büyümesini farklı alanlarda arıyor ve bunlardan en gözde olanı ise oyun pazarı.

Bazı bilgisayar şirketleri arcade makinelerinin VR için iş modeli olabileceğini düşünüyor. VR arcade cihazlar, kullanıcılara daha ucuz sanal gerçeklik deneyimi sunabilir. Zaten Computex 2016'da çeşitli üreticiler VR arcade çözümlerini gösterdi.

Bunlar buzdağının görünen yüzü, suyun altında olanlar ise daha fazla. Görünüşe göre sanal gerçekliği MMO (Massively Multiplayer Online) türünde göreceğiz, bu konuda Nvidia'nın bazı çalışmaları var. Çinli bir kaynağa göre VR, gelecekte eSpor'da önemli değişikliklere neden olacak. Mesela Dota 2'yi VR gözlüğüyle oynadığınızı düşünün, ilginç bir deneyim olacaktır.

Sonuç olarak analistler ve birçok sektör uzmanı VR'ın hızlı şekilde yükseldiğini gösteren raporlar yayınladı. Şirketlerin her geçen gün büyüyen VR pazarından pay kapmak istemesi, yeni çözümleri de beraberinde sunuyor. Siz bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER