Spotify aylık kullanıcı sayısı 100 milyonu aştı

0
13

Spotify aylık kullanıcı sayısı 100 milyonu aştı

Popüler müzik servisi Spotify kullanıcılarıyla ilgili bazı bilgileri paylaştı. Apple Music ile aralarındaki rekabet ne durumda?

Spotify, The Telegraph'a yaptığı açıklamada dünya çapında aylık aktif kullanıcı sayısının 100 milyonu geçtiğini belirtti. Servisin yaklaşık olarak 30 milyon ücret ödeyen abonesi var. Buna göre İsveçli şirketin servisine aylık olarak 1.8 milyon kullanıcı katılıyor.

2008'de başlatılan Spotify, en başta belirli bölgelerle sınırlıyken 2011'de ise Amerika'ya geldi. Pazardaki rekabeti artırdı. Online müzik servisi pazarında ise işler iyice kızışmış durumda. Apple ve Google, pazardaki mücadeleye katıldı. Bununla birlikte Amazon'un da hamle yapacağı söyleniyor.

Geçtiğimiz hafta WWDC etkinliğinde konuşan SVP Eddy Cue, Apple Music'in 15 milyon ücretli aboneye sahip olduğunu açıklamıştı. 11 ay önce aktif olan Apple Music kısa zaman içinde Spotify'ın ücretli abone sayısının yarısına ulaştı. Piyasa gözlemcileri Spotify, Apple ve diğer platformlar arası rekabetin daha fazla artacağını ve bununla birlikte şirketlerin servislerinde bir takım yeniliklere gideceğini belirtiyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER